Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 8

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
P < 0,05 в усіх випадках.
Рис. 2. Динаміка змін активності супероксиддисмутази в гіпоталамусі радіаційно уражених щурів самців та самок, які зазнали депривації сну. P < 0,05 в усіх випадках депривації сну, після чого відбулось поступове зниження, але навіть через 14 діб після завершення він був вищим за рівень інтактних тварин. Необхідно підкреслити, що вміст адреналіну і норадреналіну в досліджених структурах самок був вищим, ніж у самців, але при цьому необхідно зауважити, що і за фізіологічних вік у тварин жіночої статі був вищим. Ще однією важливою обставиною було те, що через добу після завершення депривації вміст катехоламінів в нейроендокринних структурах і плазмі крові знижувався до фізіологічного рівня, а в подальшому знову зростав. Вміст кортикостерону за умов депривації сну також неухильно зростав, але на відміну від катехоламінів максимальна кількість його в плазмі крові виявилась через добу після завершення дії екстремального фактору. В самок кількість кортикостерону в плазмі крові на всіх етапах дослідження була значно вищою, ніж у самців. Отримані результати проведених досліджень підтвердили існуючі дані щодо статевої диференціації сипато-адреналової системи (Резников А.Г., 2000) та те, що тварини жіночої статі мають більш потужні компенсаторні резерви, які достатні для відновлення зрушень, які виникали внаслідок дії радіації та депривації сну.
Виходячи з вищесказаного, ми провели дослідження процесів ПОЛ і активності АОС на різних етапах онтогенезу виводку, отриманого від самців та самок, які перед спарюванням зазнали тривалої дії ?-опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр. В результаті цих досліджень встановлено, що вміст дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду на всіх етапах онтогенезу в гіпоталамусі, гіпофізі, наднирниках і плазмі крові був достовірно вищим за рівень контролю (Р< 0,05). Ще однією характерною особливістю було те, що, починаючи з двох днів життя і на протязі двох тижнів, вміст дієнових кон’югатів малонового диальдегіду збільшувався відносно показників в ембріонів. В одномісячних щурят вміст продуктів ПОЛ майже не відрізнявся від їх значень в ембріонів, а потім (3 і 6 місяців) був нижчим і з 12-и місяців життя по 24-місяць знову достовірно зростав. Суттєві відмінності на всіх етапах онтогенезу були виявлені і в активності супероксиддисмутази та каталази. Починаючи з 18 денних ембріонів і на протязі 2-х тижнів життя активність ферментів була достовірно вища за рівень одновікового контролю. Під кінець першого місяця вона майже не відрізнялась від рівня інтактних тварин і була достовірно нижча за всі наглядні етапи (Р<0,05). З 3-х місячного віку і до 24-х місяців життя активність ферментів АОС в усіх досліджених структурах була меншою за рівень одновікового контролю і особливо низькими ці показники були в гіпоталамусі та наднирниках. Також встановлено, що на всіх етапах онтогенезу вміст адреналіну і норадреналіну був достовірно вищим за рівень одновікового контролю, за винятком адреналіну в гіпофізі та гіпоталамусі 24-місячних тварин, де він знаходиться на рівні останнього. Вміст кортикостерону в одно– та трьохмісячних тварин переважав рівень інтактних тварин, а на всіх останніх етапах онтогенезу він був достовірно нижчим. Кількість альдостерону в одно- та 12-місячних щурів була достовірно вищою за одновіковий контроль, а в усіх інших випадках знаходилась на рівні останнього. Вміст ацетилхоліну і активність ацетилхолінестерази в ембріонів та на протязі перших двох тижнів життя були вищими за одновіковий контроль, а потім з першого місяця і по шостий включно активність фермента достовірно гальмувалась, а вміст ацетилхоліну зростав, і з 12- місячного по 24-х місячний вік обидва показники були достовірно нижчими від фізіологічного рівня.
Підтвердженням зниження адаптивної спроможності тварин першого покоління отриманих від опромінених самців і самок були результати дослідження стану стрес-реалізуючої системи цих щурів за умов депривації сну. В результаті проведених досліджень було встановлено, що вміст дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду в досліджених структурах був вищим за рівень інтактних тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок