Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 9

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
В перші дві доби депривації сну вміст дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду різко зростав і досягав максимальних значень, а після третьої доби дії екстремального фактору відбувалось поступове зниження, але до кінця експерименту він був вищим за рівень контролю. Активність супероксиддисмутази і каталази через добу депривації сну більш як у 2,5 рази переважала контроль (Р<0,05), а в подальшому відбулось різке її зниження, і, починаючи з трьох діб дії негативного фактору і до кінця експерименту, вона залишалась достовірно нижчою за рівень інтактних тварин. Депривація сну в щурів, отриманих від опромінених самців та самок викликала неоднозначні зміни вмісту адреналіну та норадреналіну. Починаючи з першої і по третю добу депривації сну, вміст адреналіну і норадреналіну був достовірно вищим за показниками контролю. При цьому необхідно зазначити, що через дві доби дії екстремального фактору вміст катехоламінів більш як у три рази перевищує рівень інтактних тварин, після чого відбувалось його зниження і через чотири доби досягло показників контролю. В післястресовому періоді вміст адреналіну і норадреналіну був достовірно нижчим рівня фізіологічних значень. Звертає на себе увагу і та обставина, що найбільш виразні зміни вмісту катехоламінів в усіх випадках визначались в гіпоталамусі і наднирниках.
Отримані дані, щодо вмісту катехоламінів у динаміці експерименту, співпадають зі змінами в системі ПОЛ–АОС і є підтвердженням існуючої думки (Подвигина Т.Т., 1999) про вагомий внесок останньої в розвиток стресу як реакції – відповіді організму на дію екстремальних факторів. З іншою боку ці факти є доказом того, що стрес-реалізуючі системи в поколінні, отриманому від радіаційно-уражених попередників, є менш потужними і на протязі короткого часу дії екстремального фактору вичерпують свої резерви і тривалий термін не відновлюються до фізіологічного рівня (Рогач С.В., 1998).
Встановлено, що на протязі перших трьох діб депривації сну вміст кортикостерону і двох діб альдостерону різко зростав після чого відбувалось зниження їх кількості. При цьому, якщо кількість кортикостерону незважаючи на зниження утримувалась деякий час на рівні вищому за контроль, то альдостерону знижувалась нижче останнього. З 7-ої доби післястресового періоду і до кінця експерименту вміст кортикостерону був достовірно нижчим за контроль. Що стосується ацетилхоліну, то його вміст на протязі двох діб депривації сну був достовірно вищим за значення у інтактних тварин, а потім різко знижувався і до кінця експерименту був нижчим за останній. Активність ацетилхолінестерази на протязі двох діб депривації сну була нижчою за контроль, а потім зростала і достовірно переважала останній.
Проте висока (надмірна) мобілізація цих систем є особливо САМС з тривалою катехолемією, від моменту народження перетворюється з фактору адаптації в фактор патогенезу. Зокрема це відбувається тому, що катехоламіни особливо адреналін, здібні метаболізуватись хіноїдним шляхом (Барабой В.А., 1997) з утворенням проміжних продуктів вільнорадикального походження, і при цьому гіперактивація САМС із знаряддя захисту перетворюється в фактор патогенезу стресової патології. Очевидно, що напруга основної адаптаційної системи від народження направлена на безперервну мобілізацію резервів організму і при дії додаткових тривалих стресових агентів неспроможна забезпечити тривалу адаптацію організму.
Висновки
У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що полягає в визначенні функціонального стану компенсаторно-адаптаційних систем нейроендокринних органів та крові самок і самців щурів, які зазнали впливу депривації сну, тривалого ?–опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр, а також в онтогенезі першого покоління тварин, отриманих від радіаційно-уражених попередників.
1. За фізіологічних умов у пізньому ембріогенезі, ранньому постнатальному та періоді статевого дозрівання вміст дієнових кон’югатів малонового диальдегіду, активність супероксиддисмутази і каталази достовірно переважала показники тварин статевої зрілості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок