Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ НИРОК З ОБГРУНТУВАННЯМ ЇХ НОМЕНКЛАТУРИ ТА КОМПЛЕКСУ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ

ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ НИРОК З ОБГРУНТУВАННЯМ ЇХ НОМЕНКЛАТУРИ ТА КОМПЛЕКСУ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ НИРОК З ОБГРУНТУВАННЯМ ЇХ НОМЕНКЛАТУРИ ТА КОМПЛЕКСУ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
БОРЗИХ Оксана Анатоліївна
УДК 616.61–036.2–07–089.72
ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ НИРОК
З ОБГРУНТУВАННЯМ ЇХ НОМЕНКЛАТУРИ
ТА КОМПЛЕКСУ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ
 
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті урології та нефрології АМН України
Науковий керівник:
академік АМН, член-кореспондент НАН України, доктор медичних наук, професор Пиріг Любомир Антонович, керівник відділення терапевтичної нефрології Інституту урології та нефрології АМН України, завідувач кафедри нефрології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Офіційні опоненти:
 
завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб № 2 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця М О З України, доктор медичних наук, професор
Никула Тарас Денисович;
завідуюча відділенням медико-демографічного аналізу стану здоровўя населення Інституту громадського здоровўя М О З України, доктор медичних наук
Чепелевська Людмила Андріївна.
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії № 1.
Захист відбудеться 30.11.2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця М О З України, за адресою: 01004, м.Київ, вул. Л.Толстого 10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України, за адресою: 01057, м. Київ, вул. Зоологічна 3.
Автореферат розісланий: 27.10.2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.м.н., доцент Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність вивчення епідеміології хвороб нирок полягає в зростанні рівня захворюваності осіб молодого віку, схильності хронічних форм захворювань нирок до прогресування з розвитком хронічної ниркової недостатності, у значних матеріальних витратах на лікування хворих цієї категорії, інвалідизацією хворих і смертністю в переважно працездатному віці (Пиріг Л.А., Мельман Н.Я., 1982; Пиріг Л.А., 1997, 1999; Забровський Г.И., 1986; Чиж А.С. із співавт., 1990; Radechi S.E. et al., 1989). Важливою особливістю сучасного стану проблеми поширення патології нирок є інтегруюче місце нефрологічних захворювань в клініці внутрішніх хвороб, яке пояснюється широким спектром захворювань, що призводять до “ниркового фіналу”, кількість яких в популяції зростає - порушення обміну речовин, артеріальна гіпертензія, ятрогенні та токсичні нефропатії, хвороби крові, системні захворювання сполучної тканини, тощо (Мухин Н.А., 1997; Полушин В.И., 1998; Simon P., 1996; Lei H.H. et al., 1998).
На жаль, дотепер в країні, як і загалом у світі немає загальноприйнятої номенклатури та класифікації захворювань нирок. Такий стан зумовлений неоднозначними поглядами науковців та практичних лікарів стосовно визначення головного принципу щодо побудови клінічних класифікацій, відсутності загальновизнаної термінології (Каплієвській О.Г., 1995; Пиріг Л.А., 1989, 1995; Серов В.В., 1990; Смолянинников А.В., 1993). Негативно впливає на вирішення проблеми відсутність загальновизнаної системи статистичного обліку означеної групи хвороб, що перешкоджає вивченню захворюваності та поширення хвороб нирок. Таким чином, проблеми адекватності і повноти виявлення патології нирок в Україні і до сьогодні не розвўязані. Статистична звітність є обмеженою і неповною, результати комплексного епідеміологічного та клінічного аналізу свідчать про необхідність вдосконалення діагностики та обліку (Пиріг Л.А. і співавт., 1998; Царенко В.Л., 1997; Мельник Н.В., 1988).
Труднощі діагностики хвороб нирок обумовлені неспецифічністю проявів нефропатій та подібністю клініко-лабораторної симптоматики. Певні захворювання нирок, їх окремі клінічні форми можуть довгий час мати безсимптомний, прихований перебіг, нерідко поєднуються, що зумовлює додаткові проблеми в діагностиці і обтяжує перебіг хвороби (Баран Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ НИРОК З ОБГРУНТУВАННЯМ ЇХ НОМЕНКЛАТУРИ ТА КОМПЛЕКСУ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок