Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ХАРАКТЕРИСТИК ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ТУРБО-КОДІВ

АНАЛІЗ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ХАРАКТЕРИСТИК ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ТУРБО-КОДІВ

Назва:
АНАЛІЗ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ХАРАКТЕРИСТИК ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ТУРБО-КОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,39 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова
ПРОКОПОВ СЕРГІЙ ДМИТРОВИЧ
УДК 621.391.25:621.391.23
АНАЛІЗ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ХАРАКТЕРИСТИК
ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ТУРБО-КОДІВ
Спеціальність 05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова Державного комітету зв'язку та інформатизації України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Банкет Віктор Леонідович, Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова, завідувач кафедри Теорія електричного зв'язку.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент Балашов Віталій Олександрович, Одеський науково-дослідний інститут зв'язку, директор;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Савчук Олександр Васильович, Український науково-дослідний інститут зв'язку, начальник лабораторії Системи передачі інформації.
Провідна організація – Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “  17  ”  січня  2003 р. о  10  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .816.02 в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029,
м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної академії зв'язку
ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
Автореферат розісланий “ 16 ” грудня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 41.816.02, д.т.н., професор В.М. Плотніков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема забезпечення високої завадостійкості цифрових систем передачі є однієї з ключових на етапі їхнього проектування і впровадження. Для вирішення цієї проблеми поряд з використанням ефективних методів модуляції широко застосовуються методи завадостійкого кодування, основані на внесенні надмірності в цифрові сигнали, що передаються, і її використанні для виправлення помилок. Зусилля дослідників постійно спрямовані на пошук і синтез нових завадостійких кодів, що володіють підвищеним енергетичним виграшем кодування (ЕВК) і припустимою складністю реалізації декодера. Як показано у фундаментальній роботі К. Шеннона (1948 р.), досягти граничних значень енергетичної ефективності (границі Шеннона) при будь-якій наперед заданій вірогідності прийому можна, використовуючи досить довгий код з випадковим способом формування кодових комбінацій.
Стандартними методами завадостійкого кодування, що отримали найбільше поширення на практиці, є згорткове кодування і метод послідовного каскадного кодування, запропонований Д. Форні. Разом з тим, аналіз характеристик декодування зазначених кодів показав, що їхня енергетична ефективність як мінімум на 2...3 децибели нижче границі Шеннона. Унаслідок цього пошук нових методів завадостійкого кодування, що перевершують уже відомі, не припинявся практично ніколи.
Роботи з удосконалювання методів кодування привели до розробки групою французьких учених на чолі з К. Берроу в 1993 р. нового і перспективного класу завадостійких кодів – паралельних каскадних згорткових кодів, відомих як турбо-коди. Пристрій кодування турбо-коду складається з паралельно з'єднаних двох чи більше компонентних згорткових кодерів, розділених перемежувачем. Турбо-коди дозволили максимально наблизитися до границі Шеннона – нереалізований запас складає менше одного децибела. Висока завадостійкість турбо-кодів пояснюється близьким до випадкового способу формування кодових комбінацій, а також використанням високоефективної процедури ітеративного декодування.
Завдяки підвищеній енергетичній ефективності, турбо-коди в останні роки знайшли практичне застосування в системах рухомого радіозв'язку третього покоління UMTS і cdma2000, призначених для надання послуг високошвидкісної передачі даних, а також у системах зв'язку з далеким космосом (рекомендація CCSDS – Consultative Committee for Space Data Systems) для передачі телеметричної інформації з космічних апаратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНАЛІЗ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ХАРАКТЕРИСТИК ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ТУРБО-КОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок