Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, СТРУКТУРА, СПЕКТРАЛЬНІ, МАГНЕТОХІМІЧНІ І РЕДОКС-ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ НІКЕЛЮ(ІІ) З ОКСИМВМІСНИМИ ЛІГАНДАМИ

СИНТЕЗ, СТРУКТУРА, СПЕКТРАЛЬНІ, МАГНЕТОХІМІЧНІ І РЕДОКС-ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ НІКЕЛЮ(ІІ) З ОКСИМВМІСНИМИ ЛІГАНДАМИ

Назва:
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА, СПЕКТРАЛЬНІ, МАГНЕТОХІМІЧНІ І РЕДОКС-ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ НІКЕЛЮ(ІІ) З ОКСИМВМІСНИМИ ЛІГАНДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л.В.ПИСАРЖЕВСЬКОГО
КОЛОТІЛОВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 541.49:546.74
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА, СПЕКТРАЛЬНІ, МАГНЕТОХІМІЧНІ І
РЕДОКС-ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ
НІКЕЛЮ(ІІ) З ОКСИМВМІСНИМИ ЛІГАНДАМИ
02.00.01 - неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук
Павліщук Віталій Валентинович,
Інститут фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського
НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
завідувач кафедри загальної хімії
кандидат хімічних наук
Посудієвський Олег Юлійович
Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського
НАН України
Захист відбудеться 17.09.2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України за адресою: 03039, Київ-39, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий 01.08.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бобонич Ф.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих задач сучасної неорганічної хімії є дослідження поліядерних комплексів 3d металів. Такі речовини можуть мати властивості, для яких немає аналогій серед моноядерних сполук, що найбільш яскраво проявляється у можливості виникнення обмінних взаємодій між іонами металів та у взаємному впливі іонів металів на величини їх редокс-потенціалів. Серед поліядерних комплексів 3d металів порівняно недавно знайдені сполуки, які мають властивості молекулярних доменів або метамагнетиків, що може бути використано при створенні нових магнітних матеріалів на основі молекулярних магнетиків. Необхідною умовою для виникнення таких властивостей є наявність феромагнітного впорядкування спінів в окремих поліядерних частках. Наразі відомо порівняно небагато таких сполук, більшість з яких складають карбоксилати заліза(ІІІ) і мангану(ІІІ, ІV). Відомо лише декілька прикладів комплексів нікелю(ІІ) високої ядерності з феромагнітним обміном, хоча для них також можна очікувати цікавої магнетохімічної поведінки.
Таким чином, синтез нових поліядерних координаційних сполук нікелю(ІІ), в яких передбачається виникнення незвичайних магнетохімічних властивостей, а також дослідження їх фізико-хімічних характеристик набуває актуальності для фізико-неорганічної хімії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася в рамках відомчої тематики відділу № 5 Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України: "Гетерогенні реакції координаційних сполук з екологічно важливими іонами металів та малими молекулами" (№ Держреєстрації 0197U006386), "Спрямований синтез і фізикохімія координаційних сполук, їх ансамблів, та одержання за їх участю гетерогенних систем для створення нових екологічно орієнтованих матеріалів" (№ Держреєстрації 0100V006230).
Мета роботи: встановити зв'язок між складом, будовою поліядерних комплексів нікелю(ІІ) і їх магнетохімічними, спектральними та редокс-властивостями; дослідити умови і фактори, що спричиняють виникнення обмінних взаємодій між іонами нікелю(ІІ) в таких сполуках і впливають на тип та величини обмінних параметрів.
Задачі дослідження. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі задачі: розробити методи синтезу поліядерних комплексів нікелю(ІІ) з оксимними лігандами і синтезувати ці комплекси, встановити їх склад, молекулярні і кристалічні структури; дослідити магнетохімічну поведінку отриманих сполук; вивчити їх спектральні та редокс-властивості; провести аналіз зміни згаданих фізико-хімічних властивостей в залежності від складу і будови поліядерних часток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА, СПЕКТРАЛЬНІ, МАГНЕТОХІМІЧНІ І РЕДОКС-ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ НІКЕЛЮ(ІІ) З ОКСИМВМІСНИМИ ЛІГАНДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок