Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦИЗМ: ГЕНЕЗИС І ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИЧНОСТІ

УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦИЗМ: ГЕНЕЗИС І ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИЧНОСТІ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦИЗМ: ГЕНЕЗИС І ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИЧНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,46 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КИЯК Святослав Романович
УДК 215: 261.6: 281.5 (477)
УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦИЗМ:
ГЕНЕЗИС І ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИЧНОСТІ
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
Яроцький Петро Лаврентійович,
Інституту філософії імені Г.С. Сковороди
НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бондаренко Віктор Дмитрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедрою культурології;
доктор філософських наук, старший
науковий співробітник
Шевченко Віталій Володимирович,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди
НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор філософських наук, доцент
Бодак Валентина Анатоліївна,
Дрогобицький педагогічний університет
імені Івана Франка, професор кафедри філософії.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра релігієзнавства, м. Київ.
Захист відбудеться “13” квітня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “12” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Бучма О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Феномен українського католицизму, за яким історично закріпилась назва “український греко-католицизм” і який є невід’ємною складовою українського релігійного комплексу, протягом своєї багатовікової історії становлення пройшов непростий процес формування власної ідентичності. Складність і неоднозначність цього процесу виявляється вже навіть у сучасному тлумаченні поняття “український католицизм”, якого часто ототожнюють з історично поширеним в Україні римо-католицизмом. Останній за своєю історичною, еклезіологічною, обрядово-літургійною, духовною та національно-культурною сутністю є не питомо українським, але латинським, перш усього польським, явищем, привнесеним в Україну в колоніальний період її історії. Натомість власне український католицизм є національним явищем, оскільки, як і українське православ’я, ґрунтується на спадщині та здобутках київської християнської традиції, нерозривно пов’язаної з більш ніж тисячолітньою історією християнства в Україні. Український католицизм ідентифікується цілим комплексом вимірів, історично зумовлених геополітичним та конфесійним положенням України між Сходом і Заходом, що, зокрема, стимулює його відкритість до екуменізму.
Перший ідентифікуючий вимір визначається роллю і місцем в українському католицизмі христоцентризму – засадничої, історично притаманної основи існування українського католицизму як церковної інституції. Два наступні виміри виявляються в основоположних еклезіологічних характеристиках українського католицизму, які для нього завше були континуальними: по-перше, у вселенськості (її синонімами, згідно мовно-богословських норм, є католицькість, “кафоличність”, соборність) – еклезіологічно-богословській єдності із Вселенською (Католицькою) церквою, що підтверджується відсутністю будь-яких офіційних документів щодо порушення цієї єдності Київською (Руською) церквою та її правонаступницею – Українською греко-католицькою церквою, виразником українського католицизму; по-друге, в помісності – церковно-національній автономності, автокефальності, котра завжди була питомою рисою українського католицизму й набула вираження в його національній інституційно-еклезіологічній, обрядово-літургійній, духовно-культурній, суспільно-соціальній самобутності та самоідентифікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦИЗМ: ГЕНЕЗИС І ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИЧНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок