Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИТУАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ТАКТИКИ ПЕРЕВІРКИ ПОКАЗАНЬ НА МІСЦІ

СИТУАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ТАКТИКИ ПЕРЕВІРКИ ПОКАЗАНЬ НА МІСЦІ

Назва:
СИТУАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ТАКТИКИ ПЕРЕВІРКИ ПОКАЗАНЬ НА МІСЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЗАЯЦЬ ДМИТРО ДМИТРОВИЧ
УДК 343.985
СИТУАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ТАКТИКИ ПЕРЕВІРКИ
ПОКАЗАНЬ НА МІСЦІ
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
КОРЖ Валентина Павлівна,
Інститут підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих
працівників Академії прокуратури України
при Генеральній прокуратурі України, директор.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
БАХІН Володимир Петрович,
Національна академія державної податкової служби України,
професор кафедри кримінального права, кримінального процесу
і криміналістики;
кандидат юридичних наук, доцент
ОДЕРІЙ Олексій Володимирович,
Донецький юридичний інститут МВС при Донецькому
національному університеті, начальник кафедри криміналістики.
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра криміналістики
Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться “24” лютого 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “21” січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каткова Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетним напрямком діяльності слідчих і судових органів є захист прав і законних інтересів учасників кримінального судочинства. Водночас викриття винних та забезпечення правильного застосування закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний, вимагає неухильного додержання вимог закону про перевірку всіх доказів щодо винності особи у вчиненні злочину. У зв’язку з цим перевірка показань підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, потерпілого, свідка на місці події злочину є засобом забезпечення об’єктивності, повноти і всебічності як розслідування, так і судового слідства, гарантом необґрунтованого обвинувачення.
Чинний Кримінально-процесуальний кодекс України не визначає окремо таку слідчу дію, як перевірка показань на місці, незважаючи на те, що у слідчій практиці при розслідуванні злочинів проти життя і здоров’я особи, проти власності зазначена слідча дія відноситься до першочергових і проводиться в межах відтворення обстановки і обставин події (ст. 194 КПК). У зв’язку з цим слід погодитися з авторами проекту КПК, які пропонують у новому кодексі визначити перевірку показань на місці як слідчу (ст. 261), так і судову (ст. 404) дію. Розробка нового процесуального порядку перевірки доказів вимагає комплексного наукового дослідження тактики перевірки показань підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, потерпілого, свідка на місці події злочину з урахуванням ситуацій досудового і судового слідства.
Проблеми удосконалення слідчої діяльності були предметом дослідження насамперед у роботах О.М. Бандурки, В.П. Бахіна, А.Ф. Волобуєва, В.Г. Гончаренка, В.А. Журавля, О.А. Кириченка, Н.І. Клименко, В.О. Коновалової, В.П. Корж, І.І. Котюка В.С. Кузьмичова, В.К. Лисиченка, В.Г. Лукашевича, О.Р. Михайленка, В.Т. Нора, М.В. Салтевського, М.Я. Сегая, В.Ю. Шепітька, М.Є. Шумила.
Тактика перевірки показань на місці досліджувалась О.В. Авсюком, Р.С. Бєлкіним, І.Є. Биховським, О.М. Васильєвим, Н.В. Власенком, Ф.В. Глазиріним, А.В. Дуловим, М.О. Корнієнком, О.А. Леві, І.М. Лузгіним, М.М. Михеєнком, П.Д. Нестеренком, Г.І. Пичкальовою, М.О. Селівановим, Л.Я. Соя-Сєрком, В.В. Степановим, С.С. Степічевим, В.М. Уваровим, М.М. Хлинцовим, О.В. Ципленковою, але проблема ситуаційного підходу до тактики перевірки показань підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, потерпілого, свідка на місці події злочину недостатньо досліджена криміналістами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИТУАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ТАКТИКИ ПЕРЕВІРКИ ПОКАЗАНЬ НА МІСЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок