Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми сприйняття В.В.Розановим особистості й творчості М.В.Гоголя

Проблеми сприйняття В.В.Розановим особистості й творчості М.В.Гоголя

Назва:
Проблеми сприйняття В.В.Розановим особистості й творчості М.В.Гоголя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,29 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Чоботько Олександр Васильович
УДК 821.161.1
Проблеми сприйняття В.В.Розановим особистості й творчості М.В.Гоголя
10.01.02 - російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі світової літератури Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя Міністерс-тва освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
МИХЕД Павло Володимирович,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, завідувач кафедри світової
літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КАЛАШНІКОВА Ольга Леонідівна,
Академія митної служби України,
завідувач кафедри мистецтвознавчої експертизи та
гуманітарної підготовки
кандидат філологічних наук, доцент
БОБИР Олександр Васильович,
Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т.Г.Шевченка,
декан факультету початкового навчання
Провідна установа: Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка, відділ світової
літератури, Національна академія наук України, м.Київ
Захист відбудеться "24" квітня 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051. 12 при Дніпропетровському національному університеті /49025, м.Дніпропетровськ, вул.Гагаріна, 72, аудиторія 804/.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровсь-кого національного університету /49025, м.Дніпропетровськ, вул, Козакова, 8/.
Автореферат розіслано "22" березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творча спадщина В.В.Розанова значний період часу залишалась поза увагою дослідників літератури, хоча цей непересічний літератор став легендарним ще за свого життя. Але лише в останні десять-п'ятнадцять років творчий доробок В.Розанова привернув увагу російського й зарубіжного літературознавства. Саме зараз по-новому осмислюється місце В.Розанова в історії російської літератури й культури початку двадцятого століття, за ним закріплюється одне з ключових місць в інтелектуаль-ному житті Росії того часу.
Філософські й культурологічні праці В.Розанова опинилися в зоні активної полеміки вже з моменту їх публікації. В останні десятиліття до характеристики розановського світогляду звернулись Ю.Іваск, А.Си-нявський, С.Бєлокоскова, М.Болдирєв, Г.Гачев, Б.Крюков, В.Кувакін та інші. Особливості розановської поетики, проблеми жанру та стилю його творів досліджують В.Сукач, М.Гей, Р.Грюбель, Н.Дворцова, І.Жеребкіна, С.Ломінадзе, В.Фатєєв та інші. Різні аспекти проблеми "В.Розанов і російська література" привертають увагу Е.Бабаєва, Л.Каціса, О.Ніколюкіна, С.Федякіна та інших.
Актуальність дослідження. Вибір теми дисертаційної роботи обумовлений її суспільною й філологічною значимістю, а також відсут-ністю в сучасному літературознавстві цілісного дослідження еволюції розановської концепції життя і творчості М.Гоголя. Вказана тема в розанознавстві є недостатньо вивченою, оскільки, крім декількох статей (О.М.Ніколюкін, В.Ш.Кривонос, В.М.Паперний, Вік.В.Єрофеєв), у яких їх автори аналізують окре-мі аспекти проблеми, до цього часу відсутні системні дослідження з цього питання.
Дане дослідження дає можливість більш предметно і об’єктивно показати роль і місце творчого доробку М.Гоголя в світоглядній системі В.Розанова. Актуальність цієї теми полягає також і в тому, що твор-чий доробок М.Гоголя на межі XIX і XX століть увійшов до зони активної полеміки між представниками різних естетичних течій російського мистецтва (А.Бєлий, Д.Мережковський, І.Анненський, О.Ремізов та інші), зумовлюючи своє особливе місце в гумані-тарних процесах того часу.
Сутність наукової проблеми. Головна проблема, що розглядається в дисертації, полягає у виз-наченні ролі й місця гоголівської творчості в процесі становлення й наступної еволюції розановських поглядів.
Фактологічною основою для дисертаційної роботи стали системи філософ-ських та естетичних поглядів В.Розанова та М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Проблеми сприйняття В.В.Розановим особистості й творчості М.В.Гоголя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок