Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИКА І ТЕХНОЛОГІЯ ІНТЕРКАЛЬОВАНИХ СПОЛУК А3В6 ТА ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИКА І ТЕХНОЛОГІЯ ІНТЕРКАЛЬОВАНИХ СПОЛУК А3В6 ТА ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
ФІЗИКА І ТЕХНОЛОГІЯ ІНТЕРКАЛЬОВАНИХ СПОЛУК А3В6 ТА ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України та
Міністерство освіти і науки України
ІНСТИТУТ ТЕРМОЕЛЕКТРИКИ
НЕТЯГА
ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 621.315.292
ФІЗИКА І ТЕХНОЛОГІЯ ІНТЕРКАЛЬОВАНИХ СПОЛУК
А3В6 ТА ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ
01.04.01- фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому відділенні Інституту проблем матеріалознавства Національної академії наук України
Науковий керівник: Доктор фізико – математичних наук, професор Ковалюк Захар Дмитрович, Чернівецьке відділення Інституту проблем матеріалознавства Національної академії наук України, керівник.
Офіційні опоненти: Доктор фізико – математичних наук Тетьоркін Володимир Володимирович, Інститут фізики напівпровідників Національної академії наук України, завідувач відділом інфрачервоної електроніки.
Доктор технічних наук, Ащеулов Анатолій Анатолійович, Інститут термоелектрики Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України, головний науковий співробітник.
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”
(м. Львів)
Захист відбудеться “20” лютого 2004 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.244.01 в Інституті термоелектрики, 58027, м. Чернівці, вулиця Дубинська, 9 А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту термоелектрики, 58027, м. Чернівці, вулиця Дубинська, 9 А.
Автореферат розісланий “16” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Охрем О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки велика увага приділяється створенню приладів, елементів і систем джерел струму та накопичувачів енергії. В цьому напрямку шаруваті кристали з великою внутрішньою поверхнею, які можуть бути інтеркальовані і, внаслідок цього, змінювати свої властивості та вуглеграфітові матеріали, в яких на поверхні може створюватися подвійний електричний шар (ПЕШ), є перспективними для досліджень.
До даного часу велика частина проведених досліджень і вивчення властивостей сполук інтеркалювання відносилася до дихалькогенидів перехідних металів і графіту. Сполукам інтеркальованих напівпровідників, таким наприклад, як А3В6, приділялося менше уваги. Шаруватість кристалічної структури дає можливість в таких напівпровідниках створювати інтеркалати з почерговими прошарками. З наукової точки зору це дає унікальну можливість вивчати поведінку систем, в яких на молекулярному рівні чергуються напівпровідникові шари з прошарками інших речовин. З практичної – це можливість реалізації нових механізмів енерго- і зарядонакопичення.
Приведений літературний огляд свідчить про великій інтерес до пошуку нових матеріалів та фізико-хімічних принципів в побудові приладів та систем накопичення енергії, зокрема накопичувальних конденсаторів (НК) великої ємності. Тому в якості нового підходу до створення таких конденсаторів пропонуються інтеркальовані напівпровідникові монокристали А3В6, а також вуглеграфітові матеріали з розвинутою великою активною поверхнею.
Слідує відмітити, що:
- недостатньо вивчена проблема отримання та дослідження напівпровідникових інтеркальованих сполук з чергуванням прошарків, зокрема не було відомостей про інтеркалювання напівпровідників А3В6 молекулярними сполуками нелінійних діелектриків, таких як NaNO2, KNO2.
- немає відомостей про інтеркалювання шаруватих напівпровідників А3В6 галогенами, зокрема, Br, що є важливим для вивчення впливу сильних окислювачів на фізичні властивості напівпровідників.
- відсутні відомості про застосування імпедансної спектроскопії та комп’ютерного моделювання для дослідження інтеркальованих сполук А3В6.
З вищевикладеного слідує, що розробка відтворювальної технології синтезу та визначення оптимальних параметрів режимів інтеркалювання молекулами нелінійних діелектриків аніонами брому, атомами магнію шаруватих монокристалів InSe і GaSe, використовуючи різні методи інтеркалювання, та проведення комплексного дослідження кінетичних і поляризаційних властивостей отриманих сполук інтеркалювання і встановлення їх зв’язку з технологічними умовами одержання за допомогою застосовування методу імпедансної спектроскопії та комп’ютерного моделювання в поєднанні з термодинамічним аналізом і традиційними методиками, являє собою актуальну наукову і практичну задачу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЗИКА І ТЕХНОЛОГІЯ ІНТЕРКАЛЬОВАНИХ СПОЛУК А3В6 ТА ПРИЛАДІВ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок