Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна стратегія вищого навчального закладу за умов демографічної кризи

Економічна стратегія вищого навчального закладу за умов демографічної кризи

Назва:
Економічна стратегія вищого навчального закладу за умов демографічної кризи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
”ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ НАН УКРАЇНИ”
Кочарян Інна Сергіївна
УДК 378:338.98+312:338.97
Економічна стратегія вищого навчального закладу
за умов демографічної кризи
08.02.03 – організація управління, планування і
регулювання економікою
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Клименюк Микола Миколайович,
Академія муніципального управління,
завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ткаченко Іван Семенович,
Вінницький фінансово-економічний університет,
проректор з зовнішніх зв'язків,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Радченко Воло-димир Васильович,
Національний педагогічний
університет імені М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри економічної теорії.
Провідна установа Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України,
відділ соціальної політики (м. Київ).
Захист відбудеться 27 вересня 2006 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Державної установи „Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи „Інституті економіки та прогнозування НАН України”, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “22” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Освіта, зокрема, вища, як вид економічної діяльності посідає виняткове місце у народному господарстві України. По-перше, тут сконцентрований основний інтелектуальний, науковий і творчий потенціал країни, по-друге, ця галузь призначена для підготовки висококваліфікованих фахівців, як для кожної галузі економіки, так і для державного управління та місцевого самоврядування. Важлива роль вищої освіти, крім того, полягає у задоволенні духовних потреб людини.
В період всеохоплюючої десятирічної кризи в Україні, вища освіта протягом усього періоду з 1991 року кількісно розвивалась та нарощувала свій потенціал: суттєво збільшилася кількість вищих навчальних закладів (ВНЗ), загальна чисельність та прийом студентів на перший курс. Все це відбувається на фоні різкого падіння народжуваності – вже сьогодні число народжених менше кількості студентів, зарахованих до ВНЗ ІІІ та ІV рівнів акредитації. Це є вірною ознакою виникнення проблем розвитку та функціонування ВНЗ, що пов’язані із демографічною ситуацією в Україні. В зв’язку з цим перед кожним ВНЗ постає важливе завдання обґрунтування стратегії управління та розвитку.
Актуальність теми. Однією з фундаментальних умов сталого економічного розвитку будь-якої галузі господарства країни, і, зокрема, вищої освіти, є виважений курс економічної політики вищого навчального закладу (ВНЗ). Ця політика повинна забезпечувати, з одного боку, удосконалення системи управління основною діяльністю ВНЗ, а з іншого – обґрунтування стратегії його розвитку в існуючих соціально-економічних умовах.
Інтенсивний розвиток мережі ВНЗ та кількості студентів за період з 1990 року на фоні глибокої економічної кризи в країні і погіршення якості освіти зумовила необхідність комплексного дослідження й прогнозування розвитку вищої освіти в найближчі роки. ВНЗ має багато спільного з іншими підприємствами, наприклад, виробничими. З цього слідує доцільність вивчення і застосування досвіду удосконалення систем управління підприємствами різних типів із одночасним урахуванням суттєвих особливостей функціонування і управління ВНЗ.
Проблеми удосконалення теорії управління економічними системами і об’єктами досліджувались в роботах вітчизняних і закордонних учених – економістів, зокрема, Акоффа Р., Ансофа І., Боброва В.Я., Богині Д.П., Вітлінського В.В., Гальчинського А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Економічна стратегія вищого навчального закладу за умов демографічної кризи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок