Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Романтична парадигма творчої діяльності Амвросія Метлинського

Романтична парадигма творчої діяльності Амвросія Метлинського

Назва:
Романтична парадигма творчої діяльності Амвросія Метлинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,23 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА
Свириденко Оксана Михайлівна
УДК 821.161.2 – 146.2.09
Романтична парадигма творчої діяльності
Амвросія Метлинського
Спеціальність 10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української та зарубіжної літератури Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор Корпанюк Микола Павлович, професор кафедри української та зарубіжної літератури Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Погребенник Володимир Федорович, завідувач кафедри української літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова;
кандидат філологічних наук, доцент Гончар Олексій Іванович, доцент кафедри філології Київського державного інституту театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка-Карого.
Провідна установа - Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра української та світової літератури, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться “8” жовтня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.01 в Інституті літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України (01001, Київ-1, вул.М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, Київ-1, вул.М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “5” вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М.Сулима


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми даного дослідження полягає у спробі нового – синтетичного і неупередженого – прочитання творчості А.Метлинського в контексті національного романтизму та культурно-громадського життя в Україні в 30-50-х роках ХІХ століття.
Упродовж останнього десятиліття, за умов плюралістичного літературознавчого дискурсу, набула актуальності проблема перегляду й переоцінки творчості українських романтиків, що й зумовило вибір теми дослідження – “Романтична парадигма творчої діяльності А.Метлинського”.
Багатогранна творча діяльність А.Метлинського (1814-1870) мала непересічне значення для розвитку національного письменства, зокрема його романтичного напряму, а також подальшого поступу українства взагалі. Утім, у силу обставин, А.Метлинський, поет і філолог, залишився непоцінованим у наукових колах. Спершу науковий і мистецький потенціал А.Метлинського було визнано вітчизняною творчою елітою, зокрема М.Костомаровим, І.Вагилевичем, Т.Шевченком. Водночас авторитет романтика було брутально перекреслено В.Бєлінським.
Значним є рівень осмислення даної проблеми в українській науці кінця ХІХ - початку ХХ століть. У цей період творча діяльність А.Метлинського стає одним із об’єктів дослідження у працях з історії літератури О.Барвінського, Й.Застирця, О.Огоновського, І.Франка, у розвідках В.Щепотьєва, Гр.Гетьманця, С.Русової, вступних статтях Ю.Романчука до публікацій творів Амвросія Могили у видавництві “Просвіта”, наукових обґрунтуваннях К.Студинського, М.Сумцова. Основна тенденція поданих оцінок – прочитання Амвросія Могили як предтечі Т.Шевченка. Етапною подією в осмисленні творчості А.Метлинського в контексті “відродженських здобутків” (Ю.Лавріненко) Харківської школи романтиків стала праця А.Шамрая, предметом дослідження котрої є мотиви національної туги в доробку романтика.
За умов радянського літературознавства доробок Метлинського-поета зазнав суттєвих кривотлумачень. Митець отримав дефініцію меншовартісного поета-ретрограда, пасивного (реакційного) романтика, пана-патріота, буржуазного націоналіста, повного антипода Т.Шевченка, що призвело до знецінення його ролі в історії української літератури та національної самосвідомості.
Легітимації А.Метлинського прислужилися ті окремі студії П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Романтична парадигма творчої діяльності Амвросія Метлинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок