Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРНО-ІННОВАЦІЙНИМИ ЗРУШЕННЯМИ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРНО-ІННОВАЦІЙНИМИ ЗРУШЕННЯМИ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРНО-ІННОВАЦІЙНИМИ ЗРУШЕННЯМИ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
СКИБА Марина Валеріївна
УДК 351.82:338.24
МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРНО-ІННОВАЦІЙНИМИ ЗРУШЕННЯМИ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор наук з державного управління, доцент
Мартиненко Володимир Федорович,
Національна академія державного управління при Президентові України,
професор кафедри економічної теорії та історії економіки.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор
Біла Світлана Олексіївна,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування” НАН України,
головний науковий співробітник;
кандидат наук з державного управління, доцент
Горник Володимир Гнатович,
Міністерство промислової політики України,
директор департаменту адміністративно-господарського забезпечення.
 
Захист відбудеться 14 травня 2008 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий 11 квітня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Чмига


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державне управління структурно-інноваційними зрушеннями в економіці набуває важливого значення, оскільки трансформація господарської системи, її рух до нового якісного стану є тим фактором, що може забезпечити покращення соціально-економічного стану країни, добробуту її громадян. Урядові заходи у сфері структурно-інноваційних зрушень мають стратегічне значення, водночас економіка, що динамічно розвивається, вимагає розробки й постійного коригування державної політики (структурної, інноваційної, інвестиційної та ін.). Прогресивний розвиток економіки та її галузей гальмується через несформованість відповідного інституційного середовища, недосконалість механізмів державного управління. Побудова соціально орієнтованої господарської системи на основі інноваційної моделі розвитку зумовлює необхідність першочергового вирішення завдання щодо визначення нової ролі та функцій держави у процесі структурних перетворень в економіці, удосконалення механізму державного управління структурно-інноваційними зрушеннями в економіці.
Ґрунтовне дослідження різних аспектів державного управління здійснене в роботах: В.Авер’янова, В.Бакуменка, Б.Гурне, О.Оболенського, В.Цвєткова, Ю.Яковца та ін. Аналізу нових підходів в економічній теорії та розробці механізмів державного управління економікою присвячені наукові праці Ю.Бажала, В.Базилевича, В.Бодрова, С.Білої, В.Воротіна, П.Гайдуцького, В.Гейця, В.Горника, О.Іваницької, Г.Климка, В.Мартиненка, А.Мерзляк, С.Мочерного, І.Розпутенка та ін. Істотний внесок у формування теоретичної бази державного регулювання інноваційної економіки та її функціонування в Україні зробили В.Александров, А.Гальчинський, В.Гусєв, С.Дорогунцов, Н.Краснокутська, І.Крючкова, І.Мітюков, Л.Шаблиста та ін. Державне регулювання структурно-інноваційних зрушень в економіці розглядалось у працях видатних зарубіжних та українських вчених-економістів минулих сторіч: М.Кондратьєва, С.Кузнєца, Г.Менша, Р.Солоу, М.Туган-Барановського. Проте проблема формування механізму державного управління структурно-інноваційними зрушеннями і становлення ефективної економічної системи, що функціонує на засадах запровадження інноваційного механізму управління, залишається недостатньо розробленою. Актуальність проблеми, недостатній рівень розробленості, а також її теоретична та практична значимість зумовили вибір теми та завдань дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРНО-ІННОВАЦІЙНИМИ ЗРУШЕННЯМИ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок