Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, ДІАГНОСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, ДІАГНОСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, ДІАГНОСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
УДК 616.233-002+613.954+616-071-08
ЛОТОВСЬКА ТЕТЯНА ВАЛЕРІЇВНА
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, ДІАГНОСТИКА
ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ
БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ
14.01.10 – педіатрія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Юрцева Алла Петрівна, Івано-Франківська державна медична академія, завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб;
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор
Ходак Лариса Анатоліївна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб;
– доктор медичних наук, професор
Нечитайло Юрій Миколайович, Буковинська державна медична академія, завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, кафедра педіатрії №4.
Захист відбудеться “25” грудня 2002р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м.Харків, вул.Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м.Харків, вул.Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “22” листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої Ради,
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед рецидивуючих захворювань органів дихання значна увага педіатрів приділяється вивченню бронхообструктивного синдрому (БОС) при бронхолегеневій патології, частота якого протягом останніх десятиріч значно підвищилась (А.М. Зосімов, 1993; О.І. Ласиця, 1998; Д.И. Зелинская, 2000; S.M Brugman, G.L. Larsen, 1995; I. Koncul еt al., 1999). Це пов’язано з частими рецидивами БОС, із складністю терапії, імовірністю трансформації в бронхіальну астму. Підвищення частоти БОС у дітей зумовлено багатьма факторами, найважливішими з яких є взаємопов’язані чинники: погіршення екологічної ситуації, підвищення частоти гострих вірусних захворювань та алергічної захворюваності, порушення імунологічної реактивності (В.В. Бережний і співавт., 1999; О.В. Лук’янова, 1999; А.О. Андрущук та співавт., 2000; F. Carswell, 1995).
Доведено, що підвищений вміст продуктів перекисного окислення ліпідів відіграє значну роль у патогенезі рецидивуючих бронхолегеневих захворювань (Ж.К. Науменко і співав., 1996; Т.В Буднік, 1998; A. Peretz, 1990). За участю ферментативних систем ПОЛ здійснюється біосинтез ряду біологічно активних речовин (простагландинів, тромбоксанів, простациклінів і лейкотрієнів) в тканинах. На думку деяких авторів, факторами, які сприяють розвитку і хронізації алергічного запалення, є порушення метаболізму ліпідів плазматичних мембран та надмірна активація ПОЛ (Е.И. Прахин, С.Ю. Терещенко, 2000). Висунута концепція, згідно якої атопічна БА - це патологія мембрано-рецепторного комплексу (А.А. Вишневський і співавт., 2000).
Останні роки характеризуються прогресом у вивченні ролі мікроелементів у розвитку запальних та імунологічних реакцій. Одержані нові дані про активну роль ессенціальних мікроелементів в становленні і функціонуванні імунітету. Показаний виражений імуномодулюючий ефект ряду мікроелементів, який визначається тим, що вони є коферментами ряду ферментів, в тому числі і ферментних систем лімфоцитів (А.А. Жаворонков, А.А. Кудрин, 1996; Г.О. Бабенко , 1999; Є.М. Нейко, Б.Ю. Шпак, 2000). Їх введення ззовні може значно змінити інтенсивність імунної відповіді, а дефіцит мікроелементів приводить до розладів функції імунної системи (А.П. Авцын та співавт., 1991).
Не дивлячись на значні успіхи у вивченні патогенезу рецидивуючих та хронічних бронхообструктивних захворювань легень, багато ланок його є не вивченими. Мало відомо про причини його розвитку в окремих вікових групах, відсутні чіткі диференціально-діагностичні критерії, не вивчена роль порушень мікроелементного обміну та активності металоферментів у розвитку БОС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, ДІАГНОСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок