Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕПІЗООТИЧНОГО ПРОЦЕСУ СКАЗУ ТВАРИН У ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕПІЗООТИЧНОГО ПРОЦЕСУ СКАЗУ ТВАРИН У ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕПІЗООТИЧНОГО ПРОЦЕСУ СКАЗУ ТВАРИН У ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕРОЦЬКА Людмила Вадимівна
УДК: 619:616.98:578.824.11(477.7)
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕПІЗООТИЧНОГО ПРОЦЕСУ СКАЗУ ТВАРИН У ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ
16.00.08 – епізоотологія та інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
 
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Атамась Валентин Якимович,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри епізоотології та паразитології
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Ткаченко Олексій Андрійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри епізоотології та інфекційних хвороб
доктор ветеринарних наук, професор
Литвин Володимир Петрович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри епізоотології
Захист дисертації відбудеться „14” липня 2008 р. о 10°° год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.372.01 в Одеському державному аграрному університеті за адресою: 65012, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 13, навчальний корпус №3, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного аграрного університету за адресою: 65039 м. Одеса, пер. Матросова, 6.
Автореферат розісланий „11” червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.І. Масленікова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сказ – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба тварин і людей, яка спричинюється вірусом і характеризується ураженням центральної нервової системи та закінчується летально.
Епізоотологічною особливістю хвороби є те, що до її збудника сприйнятливі всі теплокровні незалежно від виду, породи й віку. Природне зараження виникає внаслідок укусу або ослинення хворими на сказ тваринами (Сюрин В.Н., Фомин Ю.В., 1956; Ведерников В.А. и др., 1974).
Сприйнятливість до цієї інфекції широкого й різноманітного кола тварин, втягнення в ланцюг циркуляції вірусу не тільки диких, а й сільськогосподарських тварин, надзвичайно велика небезпека для людини і відсутність засобів лікування при цій хворобі – визначають її особливе місце серед заразних хвороб (Груздев К.Н., Недосеков В.В., 2001; Гришок Л.П. та ін., 2004).
Згідно даних комітету експертів ВООЗ, в світі щорічно гине до 50 тис. осіб після укусів тварин, хворих на сказ (Rabies bulletin Europe WHO, 2000).
Сьогодні сказ слід розглядати не як локальну або національну проблему, а як міжнародну, тому у світі він характеризується саме як нозоареал глобального масштабу (Макаров В.В., 2002).
Вільними від даного захворювання вважають лише країни Океанії та Великобританія, в інших – ця смертельна хвороба реєструється спорадично, а в Європі після 1945 р. набула характеру епізоотії (Бусол В.О., 2001, Макаров В.В., 2002 ).
Згідно даних (Павленко М.С., Троценко З.Р., 2000) Україна є зоною стійкого неблагополуччя. Бусол В.О. та ін. (2002) повідомляють, що за останні роки в Україні ситуація щодо сказу тварин значно погіршилась. У 2001 р. кількість неблагополучних пунктів збільшилась в 6,5 раз у порівнянні з 1994 р.
Останнім часом в Україні випадки захворювання людей на сказ реєструються майже щороку (Павленко М.С., Троценко З.Р., 2000; Гришок Л.П., Падалка О.В., 2003).
У південному регіоні України (Одеській, Миколаївській та Херсонській областях) також спостерігається тенденція до поширення сказу, незважаючи на проведення протиепізоотичних заходів, направлених на покращення ситуації. Щорічно реєструється значна кількість захворювань на сказ серед диких, сільськогосподарських та свійських тварин, що є реальною загрозою для виникнення захворювання серед людей.
Враховуючи, що питанням вивчення епізоотології сказу в південному регіоні України присвячено лише декілька робіт (И.А. Измайлов и др., 1974), вивчення крайових особливостей перебігу епізоотичного процесу сказу тварин на території регіону є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕПІЗООТИЧНОГО ПРОЦЕСУ СКАЗУ ТВАРИН У ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок