Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ІМПЕРАТИВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ, РЕСПУБЛІКИ ІТАЛІЯ І УКРАЇНИ)

ПОЛІТИЧНІ ІМПЕРАТИВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ, РЕСПУБЛІКИ ІТАЛІЯ І УКРАЇНИ)

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ІМПЕРАТИВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ, РЕСПУБЛІКИ ІТАЛІЯ І УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
КАЛАШНЮК Євгенія Олександрівна
УДК 327.7(4-672ЄС):316.324.8
ПОЛІТИЧНІ ІМПЕРАТИВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
(НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ, РЕСПУБЛІКИ ІТАЛІЯ І УКРАЇНИ)
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор політичних наук, професор
МАКАРЕНКО Євгенія Анатоліївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, завідувач кафедри міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
ГОЛОВЧЕНКО Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, професор кафедри країнознавства
кандидат історичних наук, доцент
АСАТУРОВ Сергій Костянтинович,
Київський славістичний університет,
завідувач кафедри міжнародної інформації
Захист дисертації відбудеться “26” червня 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
 
Автореферат розісланий “26” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. політ. н. |
О.В. Сушко
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дослідження наукової проблеми політики інформаційного суспільства зумовлюється інтенсивними інтеграційними процесами у політичній, економічній, науково-технологічній та інших важливих сферах міжнародного співробітництва. Міжнародна стратегія становлення глобального інформаційного суспільства змушує як інформаційно розвинуті країни світу, так і країни перехідного типу та країни, що розвиваються, об’єднати зусилля для реалізації програми, ухваленої на Всесвітньому саміті з інформаційного суспільства 2003-2005, яка впроваджується на рівні регіональних та національних урядових інституцій і співробітництва в рамках міжнародних організацій.
Показовими є теоретико-методологічне обгрунтування та політична практика Європейського Союзу, Центральної Європейської Ініціативи та країн-членів цих організацій у сфері інформаційного суспільства, які мають суттєве значення для політичної стабільності, інноваційного економічного зростання, забезпечення конкурентоспроможності європейських інформаційних продуктів та послуг та оптимізації інтелектуального потенціалу Європи.
Саме модель соціально спрямованого інформаційного суспільства Італійської Республіки (члена-співзасновника ЄС та ЦЄІ), яка досить успішно реалізується урядовими структурами цієї європейської держави, дає підстави розглядати її як приклад для реалізації програми побудови інформаційного суспільства в Україні. Йдеться, передусім, про уніфікаційні параметральні характеристики цієї моделі розвитку суспільства з урахуванням соціальної спрямованості державної інформаційної політики, про ступінь вірогідності адаптування її до українських реалій.
Вибір дослідження політики інформаційного суспільства Італійської Республіки зумовлений тим, що Італія виступає в різному статусі вищезазначених європейських інституцій і відіграє як роль інтегратора в європейському регіоні, так і роль каталізатора інтеграції для країн з перехідними економіками, зокрема, країн ЦСЄ та України.
З огляду на те, що стратегія європейської інтеграції України впливає на політичні та економічні пріоритети і програми співробітництва держави з європейськими міжурядовими інституціями у сфері інформаційного суспільства та комунікацій, які охоплюють розвиток сучасної інформаційної інфраструктури, зокрема, національного сегменту мережі Інтернет, інформаційної економіки, адаптацію законодавства інформаційного сектору до законодавства ЄС, впровадження соціально спрямованих проектів, актуалізується проблема варіативності побудови інформаційного суспільства як чинника суспільного прогресу, залежно від специфіки, національних особливостей, характерної ментальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ІМПЕРАТИВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ, РЕСПУБЛІКИ ІТАЛІЯ І УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок