Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ГЕТЕРОТРОФНИХ МОРСЬКИХ БАКТЕРІЙ ОДЕСЬКОГО ПРИБЕРЕЖЖЯ ДО ВАЖКИХ МЕТАЛІВ

РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ГЕТЕРОТРОФНИХ МОРСЬКИХ БАКТЕРІЙ ОДЕСЬКОГО ПРИБЕРЕЖЖЯ ДО ВАЖКИХ МЕТАЛІВ

Назва:
РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ГЕТЕРОТРОФНИХ МОРСЬКИХ БАКТЕРІЙ ОДЕСЬКОГО ПРИБЕРЕЖЖЯ ДО ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ПІВДЕННИХ МОРІВ
ІМ. О. О. КОВАЛЕВСЬКОГО
БУХТІЯРОВ АНДРІЙ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 579.68+84:546.48+49+81
РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ГЕТЕРОТРОФНИХ МОРСЬКИХ БАКТЕРІЙ
ОДЕСЬКОГО ПРИБЕРЕЖЖЯ ДО ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
03.00.17 – гідробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова МОН України, м. Одеса
Науковий керівник | доктор біологічних наук,
професор
Іваниця Володимир Олексійович
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова МОН України,
завідувач кафедрою мікробіології та вірусології
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Рябушко Віталій Іванович
Інститут біології південних морів ім. О. О. Ковалевського НАН України,
завідувач відділом біологічного тестування
кандидат біологічних наук,
професор
Гудзь Степан Петрович
Львівський національний університет
ім. Івана Франка МОН України,
завідувач кафедрою мікробіології
Провідна установа | Інститут гідробіології НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “22” вересня 2006 р.
о “10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 Інституту біології південних морів ім. О. О. Ковалевського НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахимова, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології південних морів ім. О. О. Ковалевського НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахимова, 2.
Автореферат розісланий “10 ” серпня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01
доктор біологічних наук, професор А.В. Гаєвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема забруднення морського середовища багато в чому пов'язана з надходженням важких металів у прибережні райони моря, утворенням високотоксичних металорганічних комплексів і з акумуляцією металів гідробіонтами (у тому числі мікроорганізмами) у концентраціях, небезпечних для їхньої життєдіяльності.
Впливаючи на генетичний апарат, токсиканти сприяють збільшенню частоти й накопиченню індукованих мутацій, що призводить до техногенної мікроеволюції, зміни чисельності мікроорганізмів, структури мікробних ценозів і еколого-фізіологічних властивостей бактерій (Iваниця, 1996; Kenarova, Bogoev, 2001).
Застосування молекулярно-біологічних методів у систематиці бактерій сприяло переміщенню деяких таксонів (насамперед родів і видів) у системі класифікації прокаріот, що призвело до знецінювання великого масиву даних і зробило неможливим проведення порівняльного аналізу видового складу бактеріального населення Чорного моря.
У зв'язку з цим планомірні дослідження допоможуть розширити знання про закономірності поширення, складу й чисельності бактеріопланктону й внести ясність у розуміння процесів зміни як на рівні гетеротрофного ценозу, так і на рівні окремих представників під дією важких металів.
Актуальність теми визначається необхідністю опису біологічного різноманіття мікробіоти Одеського прибережжя з урахуванням сучасної систематики бактерій.
Розуміння механізмів взаємодії представників бактеріопланктону з токсичними металами й закономірностей реакції мікробіоти на їхній вплив дозволить прогнозувати зміну екологічної ситуації в умовах забруднення морського середовища й використовувати резистентність гетеротрофних бактерій до металів як інтегрального показника у комплексному моніторингу водних екосистем.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі мікробіології та вірусології Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова й увійшла складовою частиною в держбюджетні теми “Вивчення взаємовідносин мікроорганізмів з полютантами та їх адаптивної мінливості в природних і штучних умовах” (№ ДР 0100U001493) і “Збереження мікробних ресурсів шляхом підтримування колекцій культур мікроорганізмів та їх використання в екологічній біотехнології” (№ ДР 0103U003804). Автор брав участь у дослідженнях як виконавець.
Робота відзначена стипендією Кабінету Міністрів України для молодих учених за 2001- 2002 роки (розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ГЕТЕРОТРОФНИХ МОРСЬКИХ БАКТЕРІЙ ОДЕСЬКОГО ПРИБЕРЕЖЖЯ ДО ВАЖКИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок