Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ узагальнених прийомів розумової діяльності В майбутніх вчителів початкових класів У процесі вивчення ДИСЦИПЛІН математичного ЦИКЛУ

ФОРМУВАННЯ узагальнених прийомів розумової діяльності В майбутніх вчителів початкових класів У процесі вивчення ДИСЦИПЛІН математичного ЦИКЛУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ узагальнених прийомів розумової діяльності В майбутніх вчителів початкових класів У процесі вивчення ДИСЦИПЛІН математичного ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
ГЛУЗМАН Неля Анатоліївна
УДК 371.3:372.47:378
ФОРМУВАННЯ узагальнених прийомів
розумової діяльності
В майбутніх вчителів початкових класів
У процесі вивчення ДИСЦИПЛІН математичного ЦИКЛУ
13.00.02 - теорія та методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному гуманітарному інституті,
Міністерство освіти Автономної Республіки Крим.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
СЛЄПКАНЬ Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
професор кафедри педагогіки і психології вищої школи.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
ШУНДА Никифор Миколайович,
Вінницький державний педагогічний
університет імені М.П. Коцюбинського,
пенсіонер.
кандидат педагогічних наук, доцент
ВОСКРЕСЕНСЬКА Надія Володимирівна,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, доцент кафедри
педагогіки і методики початкового навчання.
Провідна установа: | Бердянський державний педагогічний університет, кафедра математики та методики викладання математики,
Міністерство освіти і науки України,
м. Бердянськ
Захист відбудеться 7 листопада 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 27 “ вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Швець
 
Загальна хАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність дослідження. Реформування сучасної системи освіти ставить перед педагогічними навчальними закладами особливі завдання. Вони визначаються потребою суспільства у педагогах, здатних до розв’язування складних проблем навчання, розвитку і виховання учнів, формування їх особистості. Це визначає необхідність змін у підготовці вчителя, збільшення в її структурі питомої ваги механізмів мислення, творчої діяльності, на відміну від попередньої системи, де пріоритет надавався, насамперед, системі знань, навичок і умінь. Тільки вчитель високого інтелекту, творчих здібностей здатний формувати учнів на рівні вимог сучасності.
До числа важливих факторів інтелектуального розвитку майбутнього вчителя у процесі навчання належать загальні та специфічні розумові дії і узагальнені прийоми розумової діяльності, а одним з ефективних засобів їх формування є математика, яка має значні можливості для розумового розвитку тих, хто навчається.
Головним завданням навчання математики студентів педагогічних факультетів за спеціальністю “Початкове навчання. Дошкільне виховання” вищих закладів освіти, поряд з озброєнням знаннями, є розвиток творчого мислення майбутніх вчителів. Це забезпечується в першу чергу уміннями аналізувати і синтезувати, порівнювати, абстрагуватися, узагальнювати, встановлювати і використовувати аналогії, класифікувати і систематизувати, тобто володіти системою узагальнених прийомів розумової діяльності.
Система узагальнених прийомів розумової діяльності - цілісна органічна сукупність дій, що відображають процесуальну і змістовну сторони навчальної діяльності, спрямованих на активне самостійне і творче розв’язання проблемних навчальних задач.
Проведений констатуючий експеримент показав, що на педагогічних факультетах за спеціальностями підготовки вчителів початкових класів формуванню прийомів розумової діяльності не приділяється належна увага, до того ж фактично відсутнє методичне забезпечення в цьому напрямку.
До числа причин, що визначили вибір теми дослідження, належить також недостатня наукова розробленість даної проблеми. Аналізуючи підходи і концепції, що склалися в теорії і практиці здійснення розумового розвитку, слід зазначити дослідження, присвячені формуванню змістових узагальнень у дітей (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ узагальнених прийомів розумової діяльності В майбутніх вчителів початкових класів У процесі вивчення ДИСЦИПЛІН математичного ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок