Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ ТА ЛІНГВІСТИЧНИЙ ЧИННИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ВИБОРЦІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ ТА ЛІНГВІСТИЧНИЙ ЧИННИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ВИБОРЦІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Назва:
ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ ТА ЛІНГВІСТИЧНИЙ ЧИННИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ВИБОРЦІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Михайлич Олександр Володимирович
УДК 316.334.3:324
ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ ТА ЛІНГВІСТИЧНИЙ ЧИННИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ВИБОРЦІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ ? 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі філософсько-психологічних проблем українознавства Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Недюха Микола Петрович,
завідувач сектору методології
Інституту законодавства Верховної Ради України,
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук
Чурилов Микола Миколайович,
генеральний директор ТОВ „TNS Ukraine”, м. Київ
кандидат соціологічних наук
Міщенко Михайло Дмитрович,
заступник директора соціологічної служби Українського центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова,
м. Київ
Захист відбудеться 26 листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.30 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, .
Автореферат розісланий ___ жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К. Тащенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлюється низкою факторів. Передусім, результати загальнонаціональних виборів в Україні традиційно фіксують дихотомічні регіональні диспропорції електоральної підтримки основних політичних сил, що репрезентують плюралістичні програмові засади та передвиборчі лозунги щодо регіональних, етнічних і мовних питань. Дискусії щодо об’єктивності чи штучності етнорегіональних та лінгвістичних чинників електоральних орієнтацій виборців сучасної України точаться не лише в науковому середовищі, а й привертають увагу політиків, публіцистів, пересічних громадян.
Результати соціологічних досліджень фіксують, як відомо, периферійність зазначених чинників у структурі потреб індивіда порівняно з матеріальними та сімейно-побутовими запитами. Разом з тим гіпертрофована зосередженість у політичних дискусіях на мовних, етнічних, регіональних протиріччях сприяє формуванню електоральних розмежувань у масштабах країни, поглиблення яких загрожує в майбутньому трансформуватись у можливий національний розкол. Тому очевидною є нагальна необхідність з’ясування глибинних витоків регіональних електоральних протиріч, ступені їх об’єктивності.
Загальновідомо, що однією із підвалин становлення України як суверенної, демократичної, соціальної, правової держави є адекватне усвідомлення громадянами своїх реальних політичних інтересів. Уявляється, що для розуміння спрямованості зазначеного процесу слід простежити динаміку змін політичних уподобань громадян України. Тому актуальним є визначення чинників формування електоральних орієнтацій вітчизняних виборців.
Однак як у науково-теоретичному, так і в прикладному сенсі мають місце суперечності між практиками врахування кола чинників самоідентифікації виборця та отриманими емпіричними даними. Науковці прагнуть до вдосконалення існуючих уявлень, у тому числі емпіричних ознак чинників електоральної самоідентифікації. Разом з тим очевидним є той факт, що наукові розвідки щодо пошуків чинників як електоральних орієнтацій, так і електоральної поведінки не є завершеними.
Отже, хоч дослідженню чинників електоральних орієнтацій присвячено праці багатьох вітчизняних і зарубіжних учених, має місце актуальна наукова проблема. Вона полягає у тому, що за наявності теоретичних і практичних напрацювань є далеким від завершення комплексний розгляд сутності, причин та динаміки електоральної поведінки громадян України з урахуванням етнічних, лінгвістичних та регіональних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ ТА ЛІНГВІСТИЧНИЙ ЧИННИКИ ЕЛЕКТОРАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ВИБОРЦІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок