Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ОСТЕОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ У ДІТЕЙ НЕЗНІМНИМИ ОРТОДОНТИЧНИМИ АПАРАТАМИ

ЗАСТОСУВАННЯ ОСТЕОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ У ДІТЕЙ НЕЗНІМНИМИ ОРТОДОНТИЧНИМИ АПАРАТАМИ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ОСТЕОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ У ДІТЕЙ НЕЗНІМНИМИ ОРТОДОНТИЧНИМИ АПАРАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МАНСУР АКБАРІ
УДК 611-018.4:616.314+614.716.8:616-089.23
ЗАСТОСУВАННЯ ОСТЕОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ
ПРИ ЛІКУВАННІ ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ
У ДІТЕЙ НЕЗНІМНИМИ ОРТОДОНТИЧНИМИ АПАРАТАМИ
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті стоматології Академії медичних наук України, м. Одеса.
Науковий керівник: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Дєньга Оксана Василівна, Інститут стоматології АМН України, завідувач відділенням стоматології дитячого віку та ортодонтії
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Зубкова Людмила Петрівна,
Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України,
провідний науковий співробітник;
-
кандидат медичних наук, доцент Дрогомирецька Мирослава Степанівна,
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
МОЗ України, доцент кафедри стоматології дитячого віку.
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м. Полтава
Захист відбудеться "5" липня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11).
Автореферат розісланий "3" червня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ортодонтичне лікування зубощелепних аномалій (ЗЩА) за допомогою незнімних апаратів (брекет-систем) викликає тривалий фізичний і психоемоційний стрес. Пагубні наслідки цього стресу особливо помітні в дитячому організмі з низькою неспецифічною резистентністю та пору--ше-ними функціональними реакціями у порожнині рота (Деньга О.В., Раджаб М., Мирчук Б.Н., 2004). При цьому порушуються кровообіг у тканинах пародонта, баланс процесів де- і ремінералізації твердих тканин зубів і процесів резорбції та формування кісткової тканини альвеолярного відростка, змінюють-ся біохімічні показники ротової рідини, крові, пульпи зубів і тканин пародонта, розвивається тимчасовий імунодефіцит, відбувається активація процесу перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), що, у свою чергу, ускладнює й затягує ортодонтичне лікування ЗЩА (Касавина Б.С., Торбенко В.П., 1979; Зубкова Л.П., Хорошилкина Ф.Я., 1993; Варава Г.Н., Стрелковский К.М., 1994; Блинков Ю.А., 1997; Петрушанко Т.А., Дев'яткіна Т.А., Тарасенко Л.М., 1997; Повороз-нюк В.В., Баяндіна О.І., Сиротинська Г.І. та ін., 2000).
Профілактика зазначених порушень вимагає, як правило, комплексного підходу. Використання при цьому місцевої специфічної терапії є недостатнім, і дія її короткочасна. У цих випадках необхідними є заходи для нормалізації функціональних реакцій у порожнині рота та в організмі в цілому, стабільного переходу адаптаційних реакцій і клітинного метаболізму на нормальний фізіо-ло-гічний рівень, активізації на певних етапах процесів резорбції та остеогенезу кісткової тканини альвеолярного відростка в ділянці коренів зубів, які переміщуються при ортодонтичному лікуванні.
Тому вивчення в експерименті та клініці ефективності багатоетапної комп-лексної профілактики розвитку стресового стану в організмі та у порож-нині рота дітей, зокрема при ортодонтичному лікуванні ЗЩА за допомогою незнімних ортодонтичних апаратів, є актуальним завданням стоматології дитячого віку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисерта-цію виконано відповідно до плану 2 науково-дослідних робіт Інституту стоматології АМН України:
-
"Епідеміологія природженої та надбаної стоматологічної патології серед населення України, визначення регіональних тенденцій розвитку захворюваності та шляхів її профілактики" (шифр УН 30.01.0030.95, № ДР 0196U001805, Інв. № U001395);
-
"Удосконалити лікування та профілактику рецидивів захворювань тканин пародонту та карієсу зубів у осіб зі зниженою неспецифічною резистентністю" (шифр АМН 055.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ОСТЕОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ У ДІТЕЙ НЕЗНІМНИМИ ОРТОДОНТИЧНИМИ АПАРАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок