Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ В СІМ’ЯХ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

КЛІНІКО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ В СІМ’ЯХ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Назва:
КЛІНІКО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ В СІМ’ЯХ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ім. О.М. О.М.МАРЗЕЄВА
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Скварська Олена Олександрівна
УДК 616-056.7-053.2-07+616-001.28
КЛІНІКО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ В СІМ’ЯХ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС
03.00.15 - генетика (медичні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті клінічної радіології Наукового Центру радіаційної медицини АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Степанова Євгенія Іванівна,
Інститут клінічної радіології Наукового Центру радіаційної медицини АМН України, завідувач відділу радіаційної педіатрії, вродженої та спадкової патології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гойда Ніна Григорівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, проректор з лікувальної роботи
доктор медичних наук, Арабська Людмила Павлівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, головний науковий співробітник відділення захворювань органів дихання та екологічних проблем здоров’я у дітей
Провідна установа:
Інститут спадкової патології, відділ епідеміології вродженої та спадкової патології,
м Львів.
Захист відбудеться “17” червня 2004р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.02 при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50, актовий зал.
З дисертацією можна озайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою 02660, м. Київ, вул. Попудренка,50.
Автореферат розісланий “14”травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Омельченко Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок Чорнобильської катастрофи сотні тисяч людей репродуктивного віку зазнали впливу іонізуючого випромінювання в широкому діапазоні доз (А.Ю. Романенко і співавт., 1996; В.Г. Бебешко і співавт., 1999).
З кожним роком зростає чисельність дітей, які народилися в опромінених батьків. Цю категорію дітей характеризують найбільш високі показники захворюваності і ранньої дитячої смертності, в структурі якої провідне місце займають вроджені вади розвитку (Л.І. Балєва і співавт., 1999; Є.І. Степанова і співавт., 1999; О.М. Лук'янова, А.Г. Антипкін, 2001).
Відомо, що вплив іонізуючого випромінювання у високих дозах обумовлює виникнення летальних мутацій, а специфіка його впливу на геном клітини у малих дозах полягає в переважному виникненні крапкових мутацій на рівні ДНК (В.К. Мазурик і співавт., 2001; В.А. Шевченко і співавт., 2003) і перебудов на рівні субсегментів хромосом (А.Е. Сіпягіна і співавт., 1998; А. Testa et al., 1998; І.І. Сусков, 2000). Ці ефекти можуть виявлятися у гетерозіготному стані, у той час, як крапкові мутації, здебільшого рецесивні, реалізуються через кілька поколінь у гомозігот за даною ознакою (В.Ф. Михайлова і співавт., 2000; Н. Weinberg et al., 2001).
Проведені в останні роки дослідження показують, що мутаційні зміни можуть порушувати генну активність (І.Є. Воробцова і співавт., 1998). Такі мутації обумовлюють зниження резистентності організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, підвищення ризику різних мультифакторіальних захворювань, випадків раку, скорочення тривалості життя у нащадків опромінених батьків (J.D. Boice et al., 1999).
Результати досліджень, отримані на когорті нащадків опромінених батьків, носять суперечливий характер і, незважаючи на те, що це питання широко обговорюється у світовій літературі вже майже сторіччя, дотепер воно не знайшло свого вирішення і залишається предметом гострих дискусій (А. Awa, 1984; Neel et al., 1994; Л.П. Арабская, Л.А. Лившиц, 2001; М.М. Косенко і співавт., 1994; J. Favor, D. Bard, 1996).
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Робота була фрагментом галузевих тематичних планів міністерства України з питань надзвичайних ситуацій і в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконував відділ радіаційної педіатрії, вродженої та спадкової патології Інституту клінічної радіології НЦРМ АМН України: “Оцінка і прогноз здоров'я дітей і підлітків у віддалений термін післяаварійного періоду” (номер держреєстрації 0196 UO 15248, 1996-1998р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЛІНІКО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ В СІМ’ЯХ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок