Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТ “ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО” В ІСТОРІЇ ТА ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ

КОНЦЕПТ “ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО” В ІСТОРІЇ ТА ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ

Назва:
КОНЦЕПТ “ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО” В ІСТОРІЇ ТА ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
УЗУН Юлія Вадимівна
УДК 001.5 [321.01: 316.3: 94]
КОНЦЕПТ “ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО”
В ІСТОРІЇ ТА ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ
Спеціальність 23.00.01 –
теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Гребеннік Геннадій Петрович,
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, доцент кафедри історії і світової політики.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, доцент
Храмов Василь Олегович,
Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України Міністерства праці і соціальної політики України, завідувач кафедри державного управління та права
кандидат юридичних наук, доцент
Оборотов Юрій Миколайович,
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри теорії держави і права
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, відділ етнополітології, м. Київ
Захист відбудеться “25” жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2 ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “24” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена змінами в українському суспільстві наприкінці ХХ - на початку ХХ1 ст. Активізація громадянського суспільства стала потребою становлення державності. Значення громадянського суспільства та його концептуалізації у системних перетвореннях сприяє підвищенню наукового та практичного інтересу до питання співвідношення ідеї, поняття, концепту громадянського суспільства. Це актуалізує дослідження з цієї проблематики.
У роботі обгрунтовується необхідність наукового дослідження концепту “громадянське суспільство”, який пропонує якісно інше розуміння сутності громадянського суспільства, ніж те, що пропонує усталене “поняття”. “Поняття” неспроможне фіксувати змінність змістів. При визначенні смислу за допомогою поняття різноманіття тлумачень не зникає. Неможливість одноманітного буття та необхідність досліджувати змінення та співіснування смислів поняття, виявлення в різному одного смислу потребує введення категорії “концепт”.
Поняття та концепт підіймаються до найвищого рівня абстракції – ідеї, що володіє об’єктивним смислом та силою саморозвитку. Концепт відображає змістовну єдність індивідуальних концепцій громадянського суспільства та є змістовним ядром ідеї. На відміну від ідеї, концепт формується в процесі диспуту та актуалізує смисл поняття.
Концептуалізація поняття “громадянське суспільство” – процес систематичного поєднання подій та їх віддзеркалення, під час якого поняття переходять на рівень концепту й далі – до рівня ідеї. Процес взаємодії категорій діє за схемою: Ідея поняття концептуалізація феноменів смисли поняття концепт, умовою реалізації якої є онтологічна реальність, або світ феноменів.
Розвиток концепту громадянського суспільства – це збагачення поняття феноменалізацією. Аналогічним шляхом відбувається пізнання громадянського суспільства: дослідженням різних типів та їх концептуалізацією.
Дисертаційне дослідження спрямоване на вивчення проблем взаємодії держави і суспільства, процесів становлення “громадянського” у соціально-політичній історії. Для вітчизняної суспільно-політичної практики значущим є виявлення співвідношення громадянського і національного відродження в зв'язку із створенням держави та процесами постмодернізації. Мова йде про вибір пріоритетів у формуванні типу громадянського суспільства.
Актуальність теми обумовлена науковими та світоглядними функціями. Вагоме місце в роботі відведено переусвідомленню праць Конфуція, Платона, Аристотеля, Цицерона, Сенеки, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНЦЕПТ “ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО” В ІСТОРІЇ ТА ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок