Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСТВАЛЬДІВСЬКЕ ДОЗРІВАННЯ В СПЛАВАХ І ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ В УМОВАХ ЗМІШАНОЇ ДИФУЗІЇ

ОСТВАЛЬДІВСЬКЕ ДОЗРІВАННЯ В СПЛАВАХ І ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ В УМОВАХ ЗМІШАНОЇ ДИФУЗІЇ

Назва:
ОСТВАЛЬДІВСЬКЕ ДОЗРІВАННЯ В СПЛАВАХ І ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ В УМОВАХ ЗМІШАНОЇ ДИФУЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
москалюк
Анатолій Валерійович
УДК 536.421; 539.219
ОСТВАЛЬДІВСЬКЕ ДОЗРІВАННЯ В СПЛАВАХ І ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ В УМОВАХ ЗМІШАНОЇ ДИФУЗІЇ
01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико - математичних наук
Чернiвцi – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної фізики Чернівецького
національного університету імені Юрія Федьковича.
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Венгренович Роман Дмитрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри загальної фізики
Офiцiйнi опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико – математичних наук,
професор Сльозов Віталій Валентинович,
начальник відділу Інституту теоретичної фізики
Національного наукового центру Харківського
фізико-технічного інституту.
доктор фізико-математичних наук,
професор Бойчук Василь Іванович,
директор інституту фізики, математики та інформатики
Дрогобицького державного педагогічного університету
ім. Івана Франка.
Захист відбудеться 26.10.2007р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 25.09.2007р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Курганецький М.В.


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Використання сучасних конструкційних матеріалів і сплавів в основному стримується тією обставиною, що збільшення їх міцності приводить до пониження пластичності. Намагаючись зберегти ці дві діаметрально протилежні властивості металеві матриці зміцнюють дисперсними виділеннями чи включеннями іншої фази. У фізичному плані це можна сформулювати як зміцнення матриці когерентними чи не когерентними з нею частинками. У такий спосіб намагаються з одного боку загальмувати рух дислокацій, а з другого – створити бар’єр поширенню крихкої тріщини. Класичним прикладом такого зміцнення є розпад пересичених твердих розчинів.
Проте при дослідженнях типу „властивість матеріалу – розмір зерна” в інтервалі від декількох до 100 нм, тобто при переході в нанометричну область, спостерігаються цікаві зміни фізико-механічних властивостей, зокрема – міцності, твердості, коорцетивної сили тощо. Такі ж зміни, тільки оптичних і електрофізичних властивостей спостерігаються і в гетеросистемах, що містять нанометричні острівці – квантові точки, які отримують методами молекулярно-променевої епітаксії в режимі Странскі-Крастанова. Це ж відноситься і до квантових точок, які синтезують методами колоїдної хімії в прозорих матрицях іонних кристалів і органічних полімерів.
Фізика нанорозмірних фаз і структур – це одна із найбільш актуальних областей сучасної фізики твердого тіла, яка динамічно розвивається. За деякими прогнозами саме розвиток нанотехнологій визначить обрис ХХІ століття, подібно до того, як відкриття атомної енергії, винахід лазера і транзистора визначили обриси ХХ століття [1].
Стабільність властивостей будь-яких матеріалів, зокрема, наноматеріалів, визначається в цілому стійкістю дисперсної фази. В багатьох випадках ця стійкість може порушуватися в процесі так званого оствальдівського дозрівання (ОД) чи коалесценції, яка спостерігається на пізніх стадіях розпаду пересиченого твердого розчину, і яка була відкрита Оствальдом [2]. Тут слід зазначити, що уже самі нанотехнології передбачають стабільність наноструктури. Це особливо чітко проявляється в стабільності нано-острівців в напівпровідникових гетеросистемах. Що ж до металевих сплавів, то тут намагаються забезпечити стабільність їх структури шляхом зменшення тих чинників, чи параметрів від яких в цілому залежить швидкість росту частинок дисперсної фази .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСТВАЛЬДІВСЬКЕ ДОЗРІВАННЯ В СПЛАВАХ І ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ В УМОВАХ ЗМІШАНОЇ ДИФУЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок