Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАНУВАЛЬНО-КОМПОЗИЦІЙНИЙ УКЛАД ПОСЕЛЕНЬ НІМЕЦЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

ПЛАНУВАЛЬНО-КОМПОЗИЦІЙНИЙ УКЛАД ПОСЕЛЕНЬ НІМЕЦЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
ПЛАНУВАЛЬНО-КОМПОЗИЦІЙНИЙ УКЛАД ПОСЕЛЕНЬ НІМЕЦЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,63 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державний університет "Львівська політехніка"
УДК 711. 424
ОЛЕШКО
Олена Петрівна
ПЛАНУВАЛЬНО-КОМПОЗИЦІЙНИЙ УКЛАД
ПОСЕЛЕНЬ НІМЕЦЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В ГАЛИЧИНІ
КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Спеціальність 18.00.01
Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та художніх основ архітектури Державного університету "Львівська політехніка".
Науковий керівник - кандидат архітектури, доцентПетришин Галина Петрівна
кафедра історії та художніх основ архітектури Державний
університет „Львівська політехніка".
Офіційні опоненти доктор мистецтвознавства, п.н.с. Тимофієнко Володимир
Іванович Інститут ім. М. Рильського Національної Академії
наук України (м. Київ).кандидат архітектури, доцент
Черняк Ігор Якович Львівський Державний аграрний
університет, декан архітектурного факультету.
Провідна установа -Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування Державного комітету України у справах будівництва, архітектури і житлової політики (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться "29" жовтня 1999 року
о "10.00" год на засіданні спеціалізованої Ради К 35. 052.11. при Державному університеті "Львівська політехніка": м. Львів, вул. С.Бандери, 12 ауд. 226
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного університету „Львівська політехніка" (м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий "27" вересня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради канд. арх., доц. Бевз М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія суспільства багата явищами, які об'єктивно залишили по собі слід, а також вплинули на різні сторони життя, в т.ч. на стан архітектури. Сучасна політична ситуація в Україні і посилення міжнародних контактів висуває потребу поряд з вивченням української архітектури вивчати і зберігати творчу спадщину інших народів, що у певні історичні періоди жили на її території. Дослідження спадщини німецьких колоністів дає змогу розкрити її самобутність та краще зрозуміти процеси в українській урбаністиці періоду к. ХVІІІ - поч. ХІХ ст. і дослідити взаємовпливи різних культур.
Цей період в Європі характеризується структурною реорганізацією історично-сформованих планувальних структур окремих міст та теоретичним опрацюванням нових принципів закладення поселень. В Україні багата спадщина цього періоду в історії архітектури та містобудування залишається порівняно недостатньо висвітленою. Особливо в опрацюваннях, присвячених Галичині, висвітлюються питання відображення стилю в окремих об'єктах, не торкаючись урбанізаційних закладень, прикладами яких є композиційно-планувальні уклади поселень німецьких переселенців к. ХVІІІ - поч. ХХ ст.
Так звана аграрна колонізація утвореного від 1772 р. у складі Австрійської монархії Коронного Краю Галичини і Володимирщини була одним з проявів нової урбанізаційної політики Австрійської імперії, яка трактувала свої нові східні провінції як слабозаселені і промислово відсталі території. Це дозволяло уряду згідно з міждержавним договором переселяти німців з Північної Німеччини, Надрейння, Палатинату тощо. Кінець XVIII ст. був часом загального панування в урядових сферах "популяційної" теорії, яка пропагувала збільшення населення як джерела податкової і військової сили держави. На відміну від заходів, які застосовувалися на інших територіях Європи, австрійська колонізація у відносно густозаселеній Галичині полягала у доповненні існуючої системи розселення новими поселеннями, а кількість переселених за весь період к. ХVІІІ - поч. ХХ ст. у сільську місцевість німців становила близько 2 % всього населення. Галичина не мала великих земель, придатних для колонізації, тому можливості розвитку мережі німецьких поселень були надзвичайно обмеженими.
В результаті досліджень виявлено, що загальна кількість поселень німецьких колоністів Коронного Краю Галичини і Володимирщини в 1772-1918 рр. становила 360. Переважна їх більшість розташовувалась у центральній частині регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЛАНУВАЛЬНО-КОМПОЗИЦІЙНИЙ УКЛАД ПОСЕЛЕНЬ НІМЕЦЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок