Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВЕГЕТАТИВНОЇ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕДНЬОГО ТА СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВЕГЕТАТИВНОЇ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕДНЬОГО ТА СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВЕГЕТАТИВНОЇ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕДНЬОГО ТА СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,90 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство охорони здоров’я україни
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ГУСАКОВА Ірина Вікторівна
УДК 616. 839 – 071 (477.44) – 053.2 : 613.956
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВЕГЕТАТИВНОЇ ДИСФУНКЦІЇ
У ДІТЕЙ ВІННИЧЧИНИ
СЕРЕДНЬОГО ТА СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті
ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Булат Леонід Михайлович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтичної педіатрії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Лебець Ірина Степанівна, інститут охорони здоров’я дітей і підлітків АМН України, м. Харків, провідний науковий співробітник;
- доктор медичних наук Нагорна Наталія Володимирівна, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра педіатрії № 4.
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” “ лютого ” 2005 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “ 19 ” “ січня ” 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент Савво В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значну медичну та соціально-економічну проблему на сьогоднішній день становить вегетативна дисфункція (ВД). Це обумовлено її широкою розповсюдженістю (20-82% дітей, за даними різних авторів), труднощами діагностики внаслідок поліморфізму клінічних симптомів, неможливістю радикального лікування (Вейн А.М. и соавт., 1998; Майданник В.Г. та співавт., 2000). У 17-20% підлітків прояви ВД прогресують з віком, трансформуючись у психосоматичні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця, гіпо- та гіпертонічна хвороба, бронхіальна астма, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (Талицкая О.Е., Шварков С.Б., 1999; Коренєв М.М., Носова О.М., 2002).
Значна роль у розвитку ВД відводиться психологічним чинникам (Вейн А.М. и соавт., 1998; Хайтович М.В., 1999, 2002). Докорінні зміни, які відбулися в нашому суспільстві за останнє десятиріччя, зокрема впровадження ринкових реформ, інтеграція з країнами Заходу, ломка життєвих стереотипів, поступова зміна ціннісних орієнтирів, впливають на психологію нації і, відповідно, на психологію осіб з ВД. Сучасні психологічні особливості дітей з вегетативними розладами привертають все більшу увагу дослідників (Нагорна Н.В., 2001; Брязгунов И.П., Абалакина М.В., 2000; Солдатова О.В., Хайтович М.В., 2001). Проте на сьогоднішній день відсутні дані про специфіку їх акцентуацій характеру та настрій, недостатньо вивченим залишається питання агресивності школярів з ВД.
Політичні, соціально-економічні зміни в Україні впливають не лише на психологію дітей з ВД, а й на перебіг останньої. З’являються нові відомості щодо клінічних форм ВД у дітей, активно досліджується симптоматика ВД у дітей, які постраждали від аварії на Чорнобильській атомній електростанції (Макієнко Т.С., 2002; Мантак Г.І., 2002). Однак прояви ВД у дітей сільськогосподарських регіонів України, де відсутній значний вплив екологічних та техногенних чинників на дитячий організм, вивчені недостатньо. Останнє спонукало нас дослідити перебіг ВД у дітей Вінниччини двох критичних, у плані маніфестації вегетативних розладів, вікових періодів (середнього та старшого шкільного).
Результати широкомасштабних досліджень фізичного розвитку школярів різних регіонів України свідчать про уповільнення процесів акцелерації і навіть про початок децелерації фізичного розвитку (Комлик П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВЕГЕТАТИВНОЇ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕДНЬОГО ТА СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок