Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНЕСОК А. О. СКАЛЬКОВСЬКОГО (1808 – 1898) У ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ

ВНЕСОК А. О. СКАЛЬКОВСЬКОГО (1808 – 1898) У ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ

Назва:
ВНЕСОК А. О. СКАЛЬКОВСЬКОГО (1808 – 1898) У ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова
Новікова Людмила Володимирівна
УДК 94 (477.7) “18” Скальковський
ВНЕСОК А. О. СКАЛЬКОВСЬКОГО (1808 – 1898)
У ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на історичному факультеті Одеського національного
університету ім. І. І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
ХМАРСЬКИЙ ВАДИМ МИХАЙЛОВИЧ,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
завідувач кафедри історії України
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КРАВЧЕНКО ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ,
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри українознавства
кандидат історичних наук, доцент
ПОПОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
доцент кафедри нової та новітньої історії
Провідна установа – Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “24” лютого 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.051.08 Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12.
З дисертацією можна буде ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розісланий “24” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук А. К. Лозовський


Загальна характеристика роботи
Темою дисертаційної роботи є “Внесок А. О. Скальковського (1808 – 1898) у дослідження історії Південної України”.
Актуальність теми. Для сучасного етапу розвитку історичної науки в Україні характерним є зростання ролі досліджень в галузі історичного краєзнавства та регіональної історії. Це пов’язано з процесом формування національної самосвідомості, що має місцеві особливості, а також з усвідомленням значення окремих регіонів у розвитку країни. Проявом цієї загальної тенденції є активізація досліджень, присвячених історії Південної України, що є продовженням на новому рівні історіографічної традиції, заснованої ще в першій половині ХІХ ст. Одеський вчений А. О. Скальковський (1808 – 1898) був одним з регіональних істориків, хто стояв у витоків дослідження місцевої історії XVIII – початку ХІХ ст. В 30-ті роки ХІХ ст., коли він остаточно визначився як історик Південної Росії (Новоросії), в російській історичній науці вперше було поставлено питання про необхідність вивчення історії окремих регіонів. Це було викликано кількома чинниками ідеологічного та практичного характеру, а у випадку з Новоросійським краєм – і його унікальним, у порівнянні з іншими областями імперії, швидким суспільним розвитком. Історія була покликана стати одним із засобів формування патріотизму, а також мала виявити основні фактори успішного розвитку регіону – заради майбутнього. В результаті історичні дослідження краю отримали підтримку з боку місцевого начальства, а А. О. Скальковський, випускник морально-політичного відділення Віленського та Московського університетів, фактично став регіональним історіографом і створив цілу низку ґрунтовних історичних праць. Його розвідки дали початок всім головним напрямкам історичного дослідження Південної України, в основному в новий період, які зберегли своє значення і в наш час: вивчення історії регіону в цілому, дослідження історії міст, і, зокрема, м. Одеси, вивчення історії запорозького козацтва тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з науковою темою № 233 “Південна Україна: історія, історіографія, джерела”, номер державної реєстрації 0101U008289, що розробляється співробітниками кафедри історії України Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, де виконана дана дисертація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВНЕСОК А. О. СКАЛЬКОВСЬКОГО (1808 – 1898) У ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок