Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У поводженні З ТВЕРДИМИ ВІДХОДАМИ (на прикладі СІРіЙСЬКОї АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ)

ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У поводженні З ТВЕРДИМИ ВІДХОДАМИ (на прикладі СІРіЙСЬКОї АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ)

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У поводженні З ТВЕРДИМИ ВІДХОДАМИ (на прикладі СІРіЙСЬКОї АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія наук України
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень
Марван Ісмаіл Слика
УДК 631.6. 02
ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У поводженні
З ТВЕРДИМИ ВІДХОДАМИ (на прикладі СІРіЙСЬКОї
АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ)
Спеціальність 08.08. 01 - економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському гідрометеорологічному інституті Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Ковальов Володимир Георгійович,
Одеський гідрометеорологічний інститут,
завідуючий кафедрою менеджменту
природоохоронної діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Деречін Віктор Васильович,
Одеський державний економічний
університет Міністерства освіти та науки
України, завідувач кафедрою
доктор економічних наук, професор
Крижановський Ростислав Олександрович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень
НАН України, відділ регіональної екологічної
політики (м. Львів)
Захист відбудеться 21.06.2001 р. о 14 на засіданні спеціалізованої вченої ради К41. 177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 18.05.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук М. Л. Тараканов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інтенсивний розвиток високоіндустріального суспільства призвів до різкого збільшення небезпечного втручання людини до усіх природних сфер.
Масштабним і значним (як за кількісними, так і за якісними параметрами) є забруднення природних сфер твердими відходами виробничої та господарської діяльності людини.
Тверді відходи, що надходять у природне середовище, за їх походженням можна поділити на дві групи: промислові й господарсько-побутові.
Промислові тверді відходи утворюються в результаті функціонування різних виробництв та інших промислових об'єктів при практичній реалізації їхніх виробничих функцій, тобто при випуску відповідної готової продукції.
Господарсько-побутові тверді відходи утворюються при здійсненні на різних виробничо-господарських об'єктах допоміжної господарсько-побутової діяльності. Цей вид твердих відходів утворюється також при здійсненні господарської і побутової діяльності населенням регіону як у міський, так і в сільській місцевості.
Утворення твердих відходів при функціонуванні виробничих і господарських об'єктів утворює безліч проблем: транспортування, складування, ліквідація, переробка, вторинне використання у виробничо-господарській діяльності і т. д.
Найбільш відходоємними (за твердими відходами) є підприємства металургійної промисловості, теплоенергетики, деревообробки, хімічної і нафтохімічної промисловості, гірничодобувні підприємства.
Процес зростання і розвитку міст призвів до збільшення кількості твердих відходів господарсько-побутового походження. Причому значну їхню частину складають різноманітні пакувальні матеріали, так в промислово розвинених країнах 30 % маси і 50 % об'єму господарсько-побутових твердих відходів приходиться на різні пакувальні матеріали.
В Україні та світовому економічному суспільстві на даний час накопичено відповідний досвід у поводженні з твердими відходами, хоча економічні, соціальні та екологічні проблеми, які виникають при утворенні та накопиченні цих відходів не втрачають свою гостроту.
В Сірійській Арабській Республіці велика кількість твердих відходів утворюється на підприємствах будівельної індустрії, хімічної та нафтохімічної промисловості, на підприємствах, що переробляють сільськогосподарську продукцію (маслини, цитрусові, виноград).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У поводженні З ТВЕРДИМИ ВІДХОДАМИ (на прикладі СІРіЙСЬКОї АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок