Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З РАДОЮ ЄВРОПИ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З РАДОЮ ЄВРОПИ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З РАДОЮ ЄВРОПИ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ГІЖДІВАН ЛЮБОМИР ЮЗЕФОВИЧ
УДК 341.234.14
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ
З РАДОЮ ЄВРОПИ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Денисов Володимир Наумович,
завідувач відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Буроменський Михайло Всеволодович,
професор кафедри міжнародного права та державного права іноземних держав Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (м. Харків)
кандидат юридичних наук, доцент
Неліп Михайло Іванович,
доцент кафедри зовнішньої політики та міжнародного права Дипломатичної академії при МЗС України (м. Київ )
Провідна установа – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра міжнародного права ( м. Київ )
Захист відбудеться 22 червня 2001 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту
Автореферат розіслано 22 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Закінчення тривалого періоду “холодної війни”, розпад СРСР і виникнення на його терені ряду незалежних держав, в тому числі України, суттєво змінили характер міжнародних відносин у світі та розуміння процесів розвитку міжнародного права. Найважливішими завданнями цих нових держав стала демократизація суспільного життя шляхом створення правової держави, в якій дотриманню загальновизнаних прав і свобод людини належить вирішальне значення, а також їх політична та правова інтеграція у світовий та європейський політико-правові простори. Виконання цього завдання безпосередньо залежить, з одного боку, від подолання попередніх уявлень про природу та механізми здійснення прав і свобод людини, які обмежували належний їх захист, а з іншого – від сприйняття сучасного розуміння цих прав і свобод та характеру міжнародного контролю за їх здійсненням.
Входження України до світового та європейського правових просторів ознаменувалося її приєднанням 1991 р. до Факультативного протоколу до Пакту про громадянські та політичні права 1966 р., вступом 1995 р. до Ради Європи (далі – Організації) та приєднанням 1997 р. до Європейської конвенції з прав людини 1950та до Європейської конвенції про запобігання катування, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання, а також до ряду інших міжнародно-правових регіональних актів.
У 1996 р. була прийнята нова Конституція країни, що виходить із необхідності забезпечення прав і свобод людини та створення гідних умов її життя. Згідно з Конституцією України, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Визначене в Конституції України ставлення держави до прав і свобод людини передбачає імперативні зобов’язання держави як перед своїм власним народом, так і перед міжнародним співтовариством. В умовах перехідного періоду їх виконання стикається з великими труднощами, які постійно виникають не тільки всередині країни, але й і в стосунках з відповідними органами Ради Європи.
Необхідно визнати, що захист прав людини в Україні ще не досяг того рівня, який передбачений універсальними міжнародно-правовими документами, насамперед Пактами про права людини 1966 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З РАДОЮ ЄВРОПИ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок