Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОМИСЛОВІСТЬ І РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ (теорія та практика суспільно-географічного дослідження)

ПРОМИСЛОВІСТЬ І РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ (теорія та практика суспільно-географічного дослідження)

Назва:
ПРОМИСЛОВІСТЬ І РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ (теорія та практика суспільно-географічного дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,00 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
НацІональна академія наук України
інститут географії
ПІДГРУШНИЙ ГРИГОРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 911.3(477)(043.5)
 
ПРОМИСЛОВІСТЬ І РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ
(теорія та практика суспільно-географічного дослідження)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті географії Національної академії наук України.
Науковий консультант:доктор географічних наук, професор
Горленко Інга Олександрівна,
Інституту географії НАН України,
провідний науковий співробітник.Офіційні опоненти:член-кореспондент НАН України,
доктор географічних наук, професор
Багров Микола Васильович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, ректор;
доктор географічних наук, професор
Топчієв Олександр Григорович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечнікова, завідувач кафедри
економічної та соціальної географії;
доктор географічних наук, професор
Нудельман Володимир Ілліч,
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
професор кафедри міського будівництва.
Захист відбудеться 11 вересня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, вул. Володимирська, 44).
Автореферат розісланий 17 липня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Т.Ю. Мельниченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед основних напрямів стратегічного розвитку України у ХХІ столітті пріоритетного значення набуває утвердження загальнолюдських демократичних цінностей, формування конкурентоспроможної, соціально спрямованої ринкової економіки, європейська інтеграція, становлення постіндустріального суспільства на засадах інформатизації та інтелектуалізації. Реалізація цих стратегічних цілей у своїй основі передбачає інноваційний розвиток усіх регіонів держави. Він має бути спрямований на всебічну трансформацію економічних, соціальних, організаційно-управлінських та інших регіональних структур, здійснювану у відповідності до вектору стратегічного розвитку країни та можливостями й ресурсами кожного з регіонів.
Такий розвиток регіонів держави має координуватись та забезпечуватись завдяки реалізації регіональної політики, що базується на загальнодержавній нормативно-правовій базі. Її основу складають окремі законодавчі акти, які регламентують розвиток регіонів та міст країни, програми та стратегії регіонального розвитку тощо. Основними серед них є: Указ Президента України “Про Концепцію державної регіональної політики” (2001 р.), Закони України “Про Генеральну схему планування території України” (2002 р.), “Про затвердження загальнодержавної програми розвитку малих міст” (2004 р.), “Про стимулювання розвитку регіонів” (2005 р.), та інші документи. Розвиток нормативно-правової бази регіональної політики, розроблення та реалізація її заходів у державі в сучасних умовах потребують активізації та підвищення ефективності.
Одним з основних дієвих заходів щодо цього є забезпечення якісного наукового обґрунтування законодавчих та нормативно-правових актів регіонального розвитку, його конкретних програм та стратегій. Крім того, європейський вибір України потребує широкого використання у роботі інституційних структур та наукових установ досвіду реалізації у країнах ЄС Європейської стратегії регіонального планування, Європейської хартії про регіональне самоуправління, Основоположних принципів стійкого просторового розвитку Європи та, особливо, положень Порядку денного на ХХІ століття.
Особливої актуальності у цьому контексті набуває проблема дослідження сутності регіонального розвитку, його чинників та механізмів, що ґрунтуються на функціонуванні окремих видів економічної діяльності. В умовах індустріального розвитку, що є характерним для більшості регіонів України, таким видом діяльності, насамперед, виступає промислове виробництво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Реферат на тему: ПРОМИСЛОВІСТЬ І РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ (теорія та практика суспільно-географічного дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок