Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> комплексні дослідження та оцінка малолускатого коропа нивківського відгалуження третього селекційного покоління

комплексні дослідження та оцінка малолускатого коропа нивківського відгалуження третього селекційного покоління

Назва:
комплексні дослідження та оцінка малолускатого коропа нивківського відгалуження третього селекційного покоління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
Марценюк Вадим Петрович
УДК 639.3.032
комплексні дослідження та оцінка
малолускатого коропа нивківського відгалуження
третього селекційного покоління
06.02.03 - рибництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рибного господарства Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
БЕХ Віталій Валерійович,
Інститут рибного господарства УААН,
завідувач лабораторії генетики та селекції риб,
м. Київ
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
Шерман Ісаак Михайлович
Херсонський державний аграрний університет,
декан рибогосподарсько-екологічного факультету,
завідувач кафедри рибництва, м. Херсон
кандидат сільськогосподарських наук,
Лобойко Юрій Васильович
Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького
асистент кафедри паразитології та рибництва,
м. Львів
Провідна установа: | Інститут генетики та розведення тварин УААН
Захист відбудеться “20” грудня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 в Інституті рибного господарства за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий “18” листопада 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук С.А.Кражан


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Надзвичайно актуальною проблемою, що вирішується на базі селекційних розробок, є удосконалення існуючих та виведення нових порід, типів та гібридних форм риб, створення їх гетерогенної, здатної до прогресування структури та формування високопродуктивних стад (Мельник Ю.Ф., Зубець М.В., Буркат В.П., Воленко І.С., Єфіменко М.Я., Полупан Ю.В., Лукаш В.П., Шаран П.І., 2000; Гринжевський М.В., Пекарський А.В., 2004).
До початку 90-х років ХХ століття у рибництві України серед малолускатих форм коропа вирощували лише українську рамчасту породу та її любінський внутрішньопорідний тип. Довготривале, замкнуте культивування коропів у ставових умовах призвело до зниження гетерогенності, що негативно вплинуло на виживання риб, їх темп росту та продуктивні особливості (Бех В.В., 1997; Томіленко В.Г., 2000). Зважаючи на це, а також на запит виробництва в нових економічних умовах, фахівцями Інституту рибного господарства Української академії аграрних наук з 1991 року розпочато роботу з виведення українського малолускатого коропа нового типу.
Схема передбачає отримання трьох-чотирьох поколінь шляхом прямих, зворотних та реципрокних схрещувань, а також ряд порівняльних випробувань потомств на різних стадіях розвитку за рибницько-біологічними показниками, що дасть змогу відшукати найбільш вдалі гетерозиготні форми. На сьогоднішній день вже відомо, що значний гетерозисний ефект вдається отримати при схрещуванні коропів української рамчастої породи та породи фресинет, а також при схрещуванні коропів першого селекційного покоління з любінським внутрішньопорідним типом української рамчастої породи (Бех В.В., 1998; Олексик В.І., 2003).
За темою дисертаційної роботи та відповідно до існуючої схеми виведення малолускатого коропа нивківського відгалуження нового типу проведено реципрокні зворотні схрещування плідників другого селекційного покоління з коропами румунської рамчастої породи фресинет. Основною метою цих схрещувань є покращення продуктивності та екстер’єрних показників коропа нового типу третього селекційного покоління. Поряд з цим, отримання помісей малолускатого коропа з високими рибницько-біологічними якостями дає змогу широко використовувати їх у промисловій гібридизації.
Дослідження за темою дисертаційної роботи включені до „Загальнодержавної програми селекції у тваринництві на період до 2010 року” (Закон України „Про Загальнодержавну програму розвитку рибного господарства України на період до 2010р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: комплексні дослідження та оцінка малолускатого коропа нивківського відгалуження третього селекційного покоління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок