Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ ПОТОКИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ФІНАНСОВІ ПОТОКИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ФІНАНСОВІ ПОТОКИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,45 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Однією з передумов формування в Україні повноцінних ринкових віднос
ин є становлення і розвиток інституту страхування як ефекти


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
Хавтур Ольга Володимирівна
УДК 658.14:368.032.1
ФІНАНСОВІ ПОТОКИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01. – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Тернопільської академії народного
господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Юрій Сергій Ілліч,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович,
Українська державна фінансова академія,
ректор
кандидат економічних наук, доцент
Гарматій Тетяна Олексіївна,
Тернопільська академія народного господарства,
доцент кафедри страхування
Провідна установа: Львівська комерційна академія,
кафедра фінансів, Укоопспілка, м. Львів
Захист відбудеться 05.03. 2004 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 58.082.03 Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 10219 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий 03.02.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент М. П. Шаварина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для країн з трансформаційною економікою, до яких належить Україна, характерні як ринкові ризики, так і багато специфічних ризиків перехідного етапу. Зважаючи на це, зростає потреба в надійному страховому захисті від ризиків суб’єктів ринкових відносин, що спонукає до пошуку дієвих механізмів мобілізації ресурсів страхових компаній та їх ефективного використання при настанні страхових подій. Тому наріжним каменем даного етапу економічних реформ в Україні є формування ефективно налагодженої страхової справи як однієї з найважливіших передумов забезпечення фінансової стабільності держави, її сталого економічного розвитку та загального добробуту.
Фінансові ресурси є основним джерелом потенціалу страхових компаній, які спрямовуються на досягнення ефективного господарювання, а значить – надійного страхового захисту в процесі надання послуг. Їх рух опосередковує операційну (страхову, перестрахову), інвестиційну, фінансову діяльність страховиків, трансформуючись у своєрідні фінансові потоки. Для забезпечення економічного зростання як на макро-, так і на мікроекономічному рівні, у страховій компанії необхідно виважено управляти фінансовими потоками, зокрема ефективно формувати і використовувати фінансові ресурси. У зв’язку з цим постає нагальна потреба у комплексному відображенні концепції фінансових потоків страхових компаній як самостійного об’єкту фінансового управління, у подальшій розробці питань вивчення теоретичних засад фінансових потоків страховиків та розширенні практичних рекомендацій щодо їх оптимізації, підвищенні наукової обґрунтованості прийняття фінансових рішень в умовах нестабільності та ризику у період ринкової трансформації економіки України. Таким чином виняткової актуальності набувають проблеми формування та функціонування фінансових потоків страхових компаній за умов ринкових перетворень, що потребують наукового осмислення та практичного вирішення.
В Україні дослідженню окремих проблем формування і використання фінансових ресурсів у контексті функціонування фінансових потоків присвячені праці О. Бандурки, І. Бланка, О. Василика, І. Зятковського, В. Опаріна, К. Павлюк, А. Поддєрьогіна, В.Федосова, С. Юрія, в тому числі у сфері страхування – В. Базилевича, Н. Внукової, К. Воблого, О. Заруби, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ ПОТОКИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок