Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні умови політичної соціалізації студентської молоді в умовах великого промислового міста

Педагогічні умови політичної соціалізації студентської молоді в умовах великого промислового міста

Назва:
Педагогічні умови політичної соціалізації студентської молоді в умовах великого промислового міста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ національний ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗАГОРОДНІЙ Юрій Іванович
УДК 378. 035
Педагогічні умови політичної соціалізації студентської молоді в умовах
великого промислового міста
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: заслужений працівник освіти України, член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор
Курило Віталій Семенович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Звєрєва Ірина Дмитрівна, Християнський дитячий фонд (м. Київ), координатор програми;
кандидат педагогічних наук, доцент
Заверико Наталія Віталіївна, Запорізький державний університет, доцент кафедри управління та соціальної педагогіки.
Провідна установа: | Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, кафедра соціальної педагогіки.
Захист відбудеться 18 червня 2004 року о 11 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 17 травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Проблема, пов’язана з політичною соціалізацією підростаючого покоління, його входженням у політичні структури й відносини, в останні десятиліття набула особливої актуальності не тільки для представників різних суспільствознавчих дисциплін, але й для спеціалістів у галузі педагогіки. Таке розширення наукового інтересу до політичної соціалізації продиктоване, з одного боку, необхідністю молодої української держави впливати на ситуацію включення своїх громадян у політичну систему суспільства, з іншого – педагогічно забезпечити цей процес, внести в нього елементи педагогічного керівництва й корекції. Крім того, актуальність проблеми стимулюється зростанням участі української молоді в перетворювальних процесах, що, безсумнівно, є об’єктивною умовою успішного здійснення соціально-економічної й політичної реформ в Україні.
Особливе значення процес політичної соціалізації має в системі освіти, зокрема у вищій школі, що пояснюється специфікою студентства як особливої соціально-демографічної групи. Маючи значний виховний та інтелектуальний потенціал, ця соціальна група здатна в короткий термін формувати у своїх членів стійкі психологічні установки, які визначають динаміку розвитку й спрямованість особистості на наступне життя. Особливо помітно ці процеси відбуваються у великих промислових центрах України, де сконцентровані значні контингенти студентства, розвинена структура засобів масової інформації, протікає багатогранне культурне життя, відзначається висока ділова та політична активність населення. Наявність у великих містах декількох вищих навчальних закладів створює особливу атмосферу, у якій формується й консолідується сучасний студентський рух, що стає важливим чинником політичного життя країни.
На жаль, під впливом негативних соціокультурних чинників, притаманних великому місту, а також через недостатність життєвого досвіду, політичних знань, загальної культури частина студентської молоді стає схильною до негативних впливів і може бути втягнена в деструктивну політичну діяльність, яка не має нічого спільного з нормами суспільно-політичного життя, прийнятими в європейському співтоваристві.
Сьогодні є всі підстави стверджувати про наявність назрілої суперечності між потребою державних інститутів, перш за все системи освіти, в ефективному впливі на процес політичної соціалізації молоді та недостатньою теоретичною й технологічною розробленістю цієї проблеми в педагогічній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Педагогічні умови політичної соціалізації студентської молоді в умовах великого промислового міста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок