Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ГРОМАДЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ у фРАНЦІЇ

ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ГРОМАДЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ у фРАНЦІЇ

Назва:
ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ГРОМАДЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ у фРАНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка
БАЖАНОВСЬКА Олена Василівна
УДК 373.035(44)
ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ГРОМАДЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ у фРАНЦІЇ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | - доктор педагогічних наук, доцент
Ваховський Леонід Цезаревич,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, декан історичного факультету.
Офіційні опоненти | - доктор педагогічних наук, професор
Глузман Олександр Володимирович, Кримський державний гуманітарний інститут, ректор;
- кандидат педагогічних наук, доцент
Сорочан Тамара Михайлівна,
Луганський інститут післядипломної педагогічної освіти, директор.
Провідна установа | Прикарпатський університет ім. В.Стефаника, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 13 лютого 2004 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 12 січня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
Загальна характеристика дослідження
Актуальність теми. З проголошенням незалежності Україна стала на шлях побудови громадянського суспільства, становлення якого відбувається в умовах соціально-економічних, політичних і культурних перетворень під впливом багатьох чинників. Провідну роль у процесі формування усвідомленої громадянської позиції, громадянських якостей особистості відіграють освіта й виховання.
Основоположні принципи вітчизняної громадянської освіти й виховання відображено в Конституції України, Законах України „Про освіту”, „Про громадянство України”, Національній доктрині розвитку освіти України в XXI столітті, Державній національній програмі „Освіта” (Україна XXI століття), проектах „Концепції громадянської освіти та виховання в Україні” і „Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності”. Процес формування сучасного громадянина є невід’ємною частиною гуманізації освіти, мета якої полягає в тому, щоб сприяти утвердженню людини як найвищої цінності, найповнішому розкриттю її здібностей та задоволенню її різноманітних освітніх потреб, забезпеченню пріоритетності її загальнолюдських цінностей.
Система громадянської освіти й виховання в Україні є ще недосконалою. Не випадково в проекті „Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності” відзначено, що на сучасному етапі існує гостра потреба у визначенні основних засад, цілей і напрямів, змісту, форм і методів громадянського виховання, що цілеспрямовано й ефективно забезпечували б процес розвитку й формування громадянина.
Реалізація цього завдання, а також низки інших нерозв’язаних проблем спонукають педагогічну теорію та практику до пошуку нових форм і методів громадянського виховання, до використання міжнародного досвіду гуманістичної педагогіки. Західний досвід формування громадянина, виховання загальнолюдських цінностей є надзвичайно цінним для порівняльного аналізу й може стати надійною основою педагогічних досліджень у нашій країні, яка прагне створити громадянське суспільство, зайняти гідне місце в демократичному світі. З огляду на цю обставину ми звертаємося до досвіду формування загальнолюдських цінностей у контексті громадянського виховання у Франції як одній з найбільш розвинутих країн Західної Європи.
Протягом кількох останніх десятиліть помітно посилилася увага сучасних французьких учених і педагогів до вивчення проблеми громадянського виховання в умовах міжкультурної інтеграції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ГРОМАДЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ у фРАНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок