Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАННЯОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВІАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ

ЗНАННЯОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВІАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ЗНАННЯОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВІАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,88 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
«Харківський авіаційний інститут»
БАСТЄЄВ Дмитро Андрійович
УДК 004.891: 629.735
ЗНАННЯОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВІАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ
05.13.06 – інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Шостак Ігор Володимирович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського «ХАІ»., доцент кафедри інженерії програмного забезпечення
Офіційні опоненти:
– доктор технічних наук, професор Лисенко Едуард Вікторович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», професор кафедри інформаційних управляючих систем;
– кандидат технічних наук, доцент Криводубський Олег Олександрович, завідувач кафедри системного аналізу та моделювання Донецького інституту автомобільного транспорту.
Захист відбудеться «6» червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, радіотехнічний корпус, ауд. 232.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розіслано «5» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.О. Латкін 
ЗАГАЛЬНА характеристика рОботи
Актуальність теми. Сучасний стан автоматизації виробництва на вітчизняних і закордонних підприємствах характеризується, з одного боку, порівняно широким впровадженням експертних систем (ЕС) для підтримки прийняття рішень керівниками різних рівнів виробничої ієрархії, а з іншого – прагненням до створення єдиного інформаційного простору в рамках підприємства або концерну.
Разом с тим традиційна технологія створення і розгортання ЕС містить у собі низку принципових недоліків, які перешкоджають ефективному використанню таких систем в умовах виробництва. По-перше, порожні оболонки ЕС, на базі яких переважно створюються експертні системи, внаслідок своєї універсальності не надають змоги врахувати особливості, що притаманні машинобудуванню взагалі, та специфіку діяльності конкретних керівників виробництва. По-друге, використання таких оболонок потребує кропіткої праці щодо створення бази знань (БЗ) для кожного користувача виробничої ЕС, яких на виробництві сотні. Ця обставина стає на перешкоді комплексній автоматизації виробництва із застосуванням ЕС. По-третє, ЕС за своєю природою є закритими системами, що суперечить концепції створення єдиного інформаційного простору виробництва. Зазначені вище проблеми можуть бути ефективно вирішені шляхом використання концептуальних моделей знань як середовища для побудови бази знань виробничих ЕС. Як відомо, концептуальні моделі знань надають такі можливості: синтез предметно-орієнтованих БЗ, що вирішує першу проблему; повторне використання знань і відповідно „серійне” розроблення БЗ для однотипних виробничих ЕС, тим самим знімаючи другу проблему; інтеграції на основі спеціальних алгебр, предметних концептуальних моделей знань, що цілком відповідає концепції єдиного інформаційного простору виробництва.
Теоретична основа для вирішення зазначених проблем міститься в роботах таких закордонних і вітчизняних вчених, як Ч. Хоар, Р. Флойд, М. Шейнфінкель, А. Черч, Х. Каррі, Х. Барендрегт, Дж. Бекус, Р. Мілнер, Д. Скотт, А. Т’юринг,
Е. Пост, М. Мінський Т. Груббер, Ф. Люгер, І. Сіроджа, О. Соколов та ін.
Теоретичні й практичні результати, які мають місце на цей час в галузі розробки концептуальних моделей знань і охоплюють, головним чином, лише один етап знанняорієнтованої інформаційної технології, а саме подання знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗНАННЯОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВІАЦІЙНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок