Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА ПОДІЛЛЯ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (друга половина ХІХ — початок 30-х років ХХ ст.)

КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА ПОДІЛЛЯ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (друга половина ХІХ — початок 30-х років ХХ ст.)

Назва:
КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА ПОДІЛЛЯ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (друга половина ХІХ — початок 30-х років ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,02 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
КАРОЄВА Тетяна Робертівна
УДК 655.41(477.43/44)”19-20”
КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА ПОДІЛЛЯ:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
(друга половина ХІХ — початок 30-х років ХХ ст.)
07.00.08. — книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ — 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті
культури і мистецтв
Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КІВШАР Таїсія Іванівна,
Київський національний університет культури і мистецтв,
професор кафедри бібліотекознавства та інформаційних ресурсів.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
АНДРУСИШИН Богдан Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова,
декан соціально-гуманітарного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
ОДИНОКА Лініна Павлівна,
Український науково-дослідний інститут архівної
справи та документознавства,
завідувач сектором науково-технічної інформації.
Провідна установа: Національна бібліотека України імені В. Вернадського
Інститут рукопису, м. Київ.
Захист відбудеться “ 27 ” квітня 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 24 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми дослідження. Ґрунтовне вивчення та критична, науково виважена оцінка попереднього досвіду книговидавничої справи як окремих регіонів, так і України в цілому потрібні для утворення комплексного дослідження, в якому було б викладено правдиву історію книговидання держави.
В умовах сучасної перебудови книговидавничої справи в Україні усвідомлюється необхідність у наукових працях, що аналізували б історичну практику книговидавничої діяльності минулого. У цьому контексті дослідження книговидавничої справи Поділля, що особливо активно розвивалась з другої половини ХІХ ст. і до початку 30-х років ХХ ст., дозволяє виявити регіональні особливості організаційної та виробничої діяльності з утворення книговидавничого репертуару (далі — КР), здійснити типологічні та тематичні його характеристики. Оскільки книжкова продукція Поділля значною мірою сприяє збереженню історичної та культурної пам’яті народу, є джерелом інформації та одним із факторів розвитку духовної культури регіону, особливий інтерес становить історія створення, поширення та використання як окремих неперіодичних видань, так і книжкової продукції, результати її функціонування в краї. Економічний, суспільний, політичний, науковий та культурний розвиток даної території зумовлював цільове призначення та мовну ознаку виданих книг.
Актуальність теми полягає у тому, що аналіз книговидавничої справи Поділля з використанням новітніх досягнень книгознавчої науки дозволяє висвітлити недостатньо досліджені сторінки вітчизняної історії регіонального книговидання. З його допомогою реально здійснити історико-книгознавчу та бібліографічну реконструкцію КР регіону другої половини ХІХ — початку 30-х років ХХ ст., що суттєво розширить джерельну базу поділлєзнавчих студій, а також фактографічну базу не лише українського книгознавства, але й історичної регіоналістики та поділлєзнавства. Виявлені нові відомості про книговидавничу діяльність діячів української культури І.Огієнка, Ю.Сіцінського, В.Отамановського, В.Гагенмейстера уможливлюють сучасну оцінку їх внеску у розвиток книжкової культури України.
Окремі аспекти книговидавничої справи Поділля від другої половини ХІХ до початку ХХ ст. було частково висвітлено у статтях Й.Ролле та Ю.Сіцінського. Період 1917-1923 років почасти знайшов відображення в монографічному дослідженні Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА ПОДІЛЛЯ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (друга половина ХІХ — початок 30-х років ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок