Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАГОСТРЕННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАГОСТРЕННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАГОСТРЕННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СКИДАН Каріна Володимирівна
УДК 616.311.2-002-08-039
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКІВ
ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАГОСТРЕННЯ
ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ
14.01.22 – стоматологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Рябоконь Євген Миколайович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри терапевтичної стоматології
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, завідувач кафедри терапевтичної стоматології
- доктор медичних наук, старший науковий співробітник Терешина Тетяна Петрівна, Інститут стоматології АМН України, м. Одеса, завідувач лабораторії гігієни порожнини рота
 
Провідна установа:
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра терапевтичної стоматології, МОЗ України
Захист відбудеться “14” травня 2007 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська, 11).
Автореферат розісланий “11” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.Г. Чумакова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Генералізований пародонтит (ГП) – гетерогенне захворювання, що проявляється не тільки в розходженнях проявів клінічної картини хвороби в окремих хворих, але й у динаміці патологічного процесу в пародонті у кожного хворого (Мащенко И.С., 1990; Грудянов А.И. с соавт., 1998; Carrause F.A., Newman M.N., 1996).
На даний час різнобічно вивчено вплив мікробного, травматичного, імунного, судинного та інших місцевих факторів у розвитку генералізованого пародонтиту.
Однією з причин росту цієї патології та відсутності стійкого ефекту після проведеної терапії може бути порушення стабільності нормальної індигенної мікрофлори пародонтальних тканин. Цьому сприяє зріст агресивності навколишнього середовища, збільшення серед населення осіб з різного роду імунодефіцитами, нераціональне застосування антибіотиків, вплив стресорних факторів, що супроводжують інфекції (Цепов Л.М., 1994; Мащенко И.С. с соавт., 2005; Мащенко И.С., Самойленко А.В., 2002; Чумакова Ю.Г., 2004). Не виключено, що й комплексна терапія генералізованого пародонтиту, яка включає емпіричне використання антибіотиків та антисептиків із широким спектром дії, може сприяти тотальному пригніченню мікрофлори порожнини рота й усіх ланок імунного захисту (Грудянов А.И. с соавт., 2002). За таких обставин формуються ідеальні умови щодо заселення пародонтальної екониші патогенними та умовно-патогенними мікроорганізмами.
Разом з тим, у рамках проблеми генералізованого пародонтиту варто визнати, що зміна нормобіозу пародонтальних тканин, оцінка його значимості у виникненні загострення запального процесу в навколозубних структурах після проведеної комплексної терапії, так само як й обґрунтування способів корекції порушень мікробіоценозу, залишаються практично не вивченими.
Безумовно, з позицій вищевикладеного, значний інтерес представляють пробіотики, які здатні не тільки відновлювати природний бактеріоценоз людини, але й впливати на механізми імунного захисту. З цих позицій, вивчення ефективності пробіотиків для відновлення нормальної мікрофлори й попередження загострення запалення після комплексної терапії генералізо-ва-ного пародонтиту є актуальним завданням.
Наявність функціональних порушень нервової системи, субклінічної нейро--гуморальної недостатності, зниження антиоксидантного захисту орга-ніз-му в сполученні з психоемоційними розладами у хворих на генералізований пародонтит (Тарасенко Л.М. с соавт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАГОСТРЕННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок