Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм інвестування підприємницької діяльності (регіональний аспект дослідження)

Механізм інвестування підприємницької діяльності (регіональний аспект дослідження)

Назва:
Механізм інвестування підприємницької діяльності (регіональний аспект дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ПШИК Богдан Іванович
УДК 330.322.2:334.724.(477)
Механізм інвестування підприємницької діяльності
(регіональний аспект дослідження)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мельник Алла Федорівна,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Горин Михайло Петрович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут проблем ринку та еколого-економічних досліджень,
відділ розвитку підприємництва, м. Одеса
Захист відбудеться 20 лютого 2004 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 19 січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В. І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вирішення проблем розроблення і реалізації регіональної політики в Україні, яка б забезпечувала зростання рівня соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення рівня життя населення є неможливим без активізації інвестиційної діяльності. Без цього неможливо здійснити прогресивні структурні зрушення в економіці, інноваційне оновлення її реального сектора, підвищити конкурентоспроможність та забезпечити соціально-економічний розвиток як регіонів, так і держави загалом. Необхідною умовою досягнення зазначених цілей є залучення значних коштів вітчизняних та зарубіжних інвесторів.
Інвестиційне забезпечення динамічного розвитку підприємництва в Україні є пріоритетним на сучасному етапі в структурі формування впливових факторів, що визначають стратегічні напрями економічного зростання галузей та національної економіки загалом. У всіх сферах ділової активності підприємств та організацій проблема своєчасності та повноти фінансування стоїть, як правило, на першому місці, і це дає можливість стверджувати про критичний характер інвестиційних ресурсів.
Процес формування інвестиційної політики в Україні пов’язаний із такими негативними тенденціями:
· прогресуюча недостатність внутрішнього капіталу для фінансування інвестиційного розвитку як наслідок низької здатності до самофінансування та фінансування інститутами фінансового ринку;
· існуюча непривабливість до вкладення коштів іноземними інвесторами, надання інвестиційних кредитів з причин недостатності гарантій, недосконалості нормативно-законодавчої бази, низької довіри до партнерів;
· низька доступність нових прогресивних технологій;
· відсутність практики використання сучасних форм управління інвестиційною діяльності на макро- та мікроекономічному рівнях.
Проблемам інвестиційної діяльності присвячено дослідження багатьох відомих вітчизняних та зарубіжних учених-економістів.
У західній економічній літературі велика увага приділяється дослідженню проблем інвестування економіки, форм та методів участі підприємницьких структур в інвестиційному процесі. Зокрема, такі питання були предметом досліджень Г. Александера, Дж. Бейлі, М. Біргхема, С. Брю, Дж. Кейнса, К. Макконела, П. Массе, У. Шарпа та ін.
Організаційно-економічні механізми політики соціально-економічного розвитку на базі ринкових відносин, проблеми активізації інвестиційної діяльності, формування сприятливого інвестиційного клімату розроблялися в працях О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Механізм інвестування підприємницької діяльності (регіональний аспект дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок