Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ НА ОСНОВІ КООПЕРАЦІЇ

ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ НА ОСНОВІ КООПЕРАЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ НА ОСНОВІ КООПЕРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕХ МАРІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 334.732: 631.115.8
ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ НА ОСНОВІ КООПЕРАЦІЇ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Стельмащук Антон Михайлович,
Тернопільський державний економічний університет, завідувач кафедри аграрного бізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
заслужений діяч науки і техніки України
Крисальний Олександр Васильович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, завідувач відділу науково-організаційного забезпечення;
кандидат економічних наук, доцент
Коновал Іван Андрійович,
Національний аграрний університет
доцент кафедри організації агробізнесу
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра менеджменту організації, м. Дубляни
Захист відбудеться “ 12 жовтня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 Тернопільського державного економічного університету за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного економічного університету за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 6
Автореферат розісланий “ 11 вересня 2006 року
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент З.В. Задорожний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток вітчизняних аграрних підприємств відбувається в умовах складного економічного середовища та на фоні глобалізації світових ринків. Це визначає об’єктивну необхідність перманентної адаптації їх організаційно-економічного механізму до нових умов господарювання за значної обмеженості ресурсного потенціалу кожного підприємства.
Економічна ефективність діяльності підприємств у сучасних умовах стає все більше залежною від його здатності розширювати масштаби свого виробництва, оптимізувати відносини з великою кількістю бізнес-партнерів та агросервісних формувань, управляти власними бізнес-процесами. Це призводить до того, що сільськогосподарська кооперація і ефективні кооперовані зв'язки аграрних підприємств стають важливим стратегічним ресурсом їх розвитку.
Наукова і прикладна проблематика процесів кооперування та вивчення їх ефективності постійно знаходяться в полі зору зарубіжних і вітчизняних науковців. Теоретичні і практичні аспекти досліджуваної проблеми знайшли відображення в наукових працях відомих вітчизняних вчених – П.І. Гайдуцького, В.В. Зіновчука, І.А. Коновала, О.В. Крисального, М.Й. Маліка, В.Я. Месель-Веселяка, П.Т. Саблука, А.М. Стельмащука, М.І. Туган-Барановського, О.В. Чаянова та інших. Наукові здобутки вчених мають велике наукове і практичне значення.
Водночас, певні питання розвитку сільськогосподарської кооперації та кооперованих зв’язків досліджені фрагментарно. Існує явна недостатність наукових напрацювань стосовно організаційно-економічного розвитку кооперованих підприємств в умовах перехідної економіки. Майже відсутні наукові розробки щодо адаптації вітчизняних аграрних підприємств до роботи в ринкових умовах.
Зазначені вище проблеми свідчать про необхідність їх подальшого поглибленого вивчення та розв’язання. Вимагають подальших наукових досліджень теоретико-методологічні аспекти розвитку кооперованих зв’язків, які б ґрунтувались на систематизації сучасного емпіричного матеріалу організаційного розвитку вітчизняних сільськогосподарських кооперативних підприємств.
Сукупність цих та інших проблемних питань, їх методична та практична значущість визначають актуальність теми дослідження, його мету, завдання та логіко-структурну побудову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ НА ОСНОВІ КООПЕРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок