Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІГА НАЦІЙ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ. 1919 - 1934 рр.

ЛІГА НАЦІЙ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ. 1919 - 1934 рр.

Назва:
ЛІГА НАЦІЙ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ. 1919 - 1934 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,99 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КУШНІР
ВІТАЛІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 94(4+477)«1919/1934»+327.7+327.58
ЛІГА НАЦІЙ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ. 1919 - 1934 рр.
Спеціальність: 07.00.02. - всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Львівського
національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Швагуляк Михайло Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри нової та новітньої історії
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович, Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри історії нового та
новітнього часу
- кандидат історичних наук, доцент
Гетьманчук Микола Петрович,
Державний університет «Львівська
політехніка», завідувач кафедри
політології і соціології
Провідна установа - Інститут історії України НАН
України, відділ всесвітньої історії і
міжнародних відносин, м. Київ
Захист відбудеться 29 лютого 2000 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79602, м. Львів, вул. Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79605, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано 26 січня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Серед численних та різнопланових вимірів української проблеми у 20-х - на початку 30-х рр. не останнє місце займав міжнародний. Одним з найважливіших світових форумів, на яких знаходили відображення український національний рух та проблеми становища українського народу, була Ліга Націй. Стосунки українців з Лігою розвивалися як стосунки нації бездержавної, позбавленої можливості самостійно брати участь у її роботі. Іншою першорядною обставиною, що визначала ці стосунки, був поділ українських земель між чотирма державами, в яких національне життя українців складалося вельми по-різному. Разом з цим ідеологічні та політичні розбіжності робили український національний рух ще більш роз'єднаним, і це, у свою чергу, позначалося на відносинах українців з Лігою Націй.
Актуальність теми дослідження. Ліга Націй належала до числа важливих чинників, що впливали на міжнародне політичне життя у 20-х - на початку 30-х рр. Серед величезної кількості різноманітних справ, якими вона займалася, були і питання, пов'язані зі становищем українського народу, розвитком національного життя українців. Потрапляючи у сферу діяльності Ліги, останні неминуче ставали питаннями міжнародного політичного життя, набували міжнародної ваги. Без вивчення того прояву, який українське питання знаходило у діяльності Ліги Націй, наше уявлення про міжнародні обставини української проблеми було б неповним і неточним, а відтак заважало б їх правильному розумінню. Нерідко саме на форумі Ліги Націй та орієнтованих на неї міжнародних громадських організацій ці обставини виявляли себе найбільш виразно. Тому вивчення комплексу проблем, пов'язаних з відображенням українського питання у діяльності Ліги, дозволяє у першу чергу точніше і глибше зрозуміти його міжнародні виміри. Між тим відповідна проблематика у вітчизняній історіографії досліджена дуже слабо. Більшість її аспектів досі залишалася поза увагою істориків. Ця обставина, на наш погляд, надає обраній темі дисертаційної роботи безперечної наукової актуальності.
Об'єкт і предмет дослідження. Об'єктом дослідження у дисертаційній роботі є українські політичні партії, політичні та громадські організації, а також міжнародні установи - Ліга Націй та пов'язані з нею громадські організації. Предметом дослідженя є весь комплекс взаємин української суспільності з цими інституціями.
Методологічною основою дисертації стали принципи об'єктивності та історизму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛІГА НАЦІЙ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ. 1919 - 1934 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок