Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАХУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

СТРАХУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
СТРАХУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
ім. М.ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
СЄВКА ВІКТОРІЯ ГЕННАДІЇВНА
УДК 368:339.17 (043.3)
СТРАХУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.07.05. – Економіка торгівлі та послуг
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Омелянович Лідія Олександрівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського, завідувач кафедри фінансів і банківської справи, декан обліково-фінансового факультету
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор Осадець Семен Степанович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри фінансів підприємств і страхової справи;–
кандидат економічних наук, професор, Власова Наталя Олексіївна, Харківська державна академія технології та організації харчування Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки підприємств харчування і торгівлі.
Провідна установа – Інститут економіки промисловості НАН України, відділ економічних проблем охорони праці і соціальної політики (м. Донецьк)
Захист відбудеться 2 липня о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 30.
Автореферат розісланий " 1" червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Виноградова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасну економіку не можливо уявити без фінансової стабілізації низової ланки – підприємств різних галузей, у тому числі торгівлі. В період ринкових трансформацій української економіки, радикальних інституціональних змін на розвиток торговельних підприємств впливають зовнішні і внутрішні соціально-економічні фактори, що створюють умови невизначеності і ризику. Це стосується загальної економічної, соціальної і політичної нестабільності, відсутності чіткої і повної законодавчої бази, динамічної інфляції, безробіття, банкрутства. Діяльність торговельних підприємств, а також їх стабільний розвиток в таких умовах вимагають пошуку ефективної системи захисту від впливу будь-яких ризиків майнового і фінансового характеру.
Як свідчить практика, протягом 1991-2001 рр. спостерігається зниження рентабельності торговельних підприємств, ліквідності їх активів. Тому вважаємо, що визначення зовнішнього і внутрішнього страхового захисту для торговельних підприємств стає актуальним і затребуваним напрямком наукового дослідження, якому присвячена дисертація.
При проведенні досліджень здобувачем розглянута багата теоретична спадщина відомих вітчизняних і зарубіжних економістів ХХ століття: В.Д. Базилевича, Н.О. Власової, Н.М. Внукової, К.Г. Воблого, С.Л. Єфімова, Ю.М. Журавльова, О.Д. Заруби, М.С. Клапківа, Є.В. Коломіна, В.Т. Крюкова, Л.О. Омелянович, С.С. Осадця, Л.О. Орланюк-Малицької, А.М. Поддерьогіна, В.К. Райхера, Л.І. Рейтмана, В.В. Рудницького, В.І. Рябікіна, В.В. Шахова, К.В. Шелехова та ін.
Враховуючи значущість соціально-економічних процесів, що пов’язані з торговельною діяльністю та інтенсивністю їх розвитку в сучасних умовах (торгівлі належить головне місце у відтворювальному процесі: просування товару від безпосередньо виробника до кінцевого споживача), слід зазначити, що у вітчизняній економічній науці проблема страхування діяльності торговельних підприємств розроблена вкрай недостатньо. У більшості робіт з цього напрямку досліджується страхування як частина фінансового ринку України, надаються його види і форми стосовно юридичних і фізичних осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРАХУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок