Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО КАНДИДОЗУ ШКІРИ ТА СЛИЗОВИХ В ОСІБ З ПОЧАТКОВИМ ПОРУШЕННЯМ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО КАНДИДОЗУ ШКІРИ ТА СЛИЗОВИХ В ОСІБ З ПОЧАТКОВИМ ПОРУШЕННЯМ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО КАНДИДОЗУ ШКІРИ ТА СЛИЗОВИХ В ОСІБ З ПОЧАТКОВИМ ПОРУШЕННЯМ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ТУРКЕВИЧ СОЛОМІЯ АНДРІЇВНА
УДК 616.5 – 002.828 – 07 – 08 : 577.124.8
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО КАНДИДОЗУ ШКІРИ ТА СЛИЗОВИХ В ОСІБ З ПОЧАТКОВИМ ПОРУШЕННЯМ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Національному медичному університеті імені
О.О. Богомольця
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Коляденко Володимир Григорович
Зав. кафедрою шкірних та венеричних
хвороб з курсом проблем СНІДу
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Глухенький Борис Тихонович,
Інститут медицини праці АМН України,
провідний науковий співробітник
відділу професійної патології
кандидат медичних наук, доцент
Федорич Павло Володимирович,
Українська військово-медична академія,
доцент кафедри військової загальної
практики і сімейної медицини.
Провідна установа: Інститут дерматології і венерології АМН України,
м. Харків
Захист відбудеться 20.06.2007 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01023 м. Київ, вул. Шовковична 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України (адреса: 03057 м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий 18.05.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор мед. наук, професор С.Г. Свирид
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кандидоз належить до одного з найбільш поширених грибкових захворювань шкіри та слизових оболонок. В останні роки в Україні значно збільшилася частота виявлення мікозів. За даними ВООЗ, мікоз діагностують майже у 25% жителів нашої планети, а гриби роду Candida домінують як збудники захворювання, та виступають причиною виникнення різноманітних захворювань шкіри та слизових оболонок людини, які можуть мати важкий та тривалий перебіг з частими рецидивами та тенденцією до розвитку ускладнених форм, що призводить до тривалої втрати працездатності. У патогенезі кандидозу виділяють ендогенні й екзогенні чинники, що сприяють трансформації грибів роду Candida з вегетуючої форми у патогенну, причому вирішальне значення надають ендогенним факторам (вік, загальні інфекції, тривалий прийом антибіотиків, кортикостероїдів, порушення обміну речовин, гіповітамінози, хронічні соматичні і онкологічні захворювання, патологія шлунково-кишкового тракту).
Основним патогенетичним механізмом виникнення кандидозу є адгезія (прикріплення) гриба-збудника захворювання до поверхні слизової оболонки, шкіри. Максимальній адгезії С. albicans до епітелія слизових оболонок і шкіри, її швидкому зростанню і колонізації сприяють оптимальна температура і підвищена концентрація глюкози в шкірі [Антоньев А.А., Родионов А.Н.]. Особливу групу ризику до мікотичних уражень складають люди які мають порушення вуглеводного обміну. В умовах гіперглікемії гриби активно використовують цукор для своїх метаболічних процесів і посилено розмножуються, викликаючи хворобу [Быков В.Л., Бурова С.А.].
В останні роки в Україні відзначається неухильний зріст захворюваності на цукровий діабет (ЦД). Основною проблемою на сьогодні є недостатнє діагностування і пізнє виявлення хворих на цукровий діабет та хворих з початковими порушеннями вуглеводного обміну, а саме порушеною толерантністю до глюкози (ПТГ).
Великий інтерес представляє вивчення зв’язку між порушеною толерантністю до глюкози та кандидозними ураженнями. Відсутні також раціональні терапевтичні підходи лікування кандидозу на тлі початкових порушень вуглеводного обміну.
Дослідження нових способів лікування поверхневого кандидозу шкіри та слизових оболонок продовжує залишатися однією з актуальних проблем сучасної мікології. На жаль, застосування дорогих методів лікування стає складним для реалізації завданням в умовах економічного дефіциту, який накладає свій відбиток на стан охорони здоров'я в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО КАНДИДОЗУ ШКІРИ ТА СЛИЗОВИХ В ОСІБ З ПОЧАТКОВИМ ПОРУШЕННЯМ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок