Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАС ЖИТТЯ ТА СТОХАСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ СИСТЕМ

ЧАС ЖИТТЯ ТА СТОХАСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ЧАС ЖИТТЯ ТА СТОХАСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,43 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РЯЗАНОВ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 536.75
ЧАС ЖИТТЯ ТА СТОХАСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
СТАТИСТИЧНИХ СИСТЕМ
01.04.02 – Теоретична фізика
01.04.14 – Теплофізика та молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Токарчук Михайло Васильович,
Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів,
завідувач відділу теорії нерівноважних процесів;
доктор фізико-математичних наук, професор
Чалий Олександр Васильович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, м. Київ,
завідувач кафедри медичної та біологічної фізики;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Габович Олександр Маркович,
Інститут фізики НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу фізики кристалів.
 
Провідна установа:
Інститут теоретичної фізики імені М.М.Боголюбова НАН України, м. Київ,
відділ математичного моделювання.
Захист відбудеться “28“ січня 2003 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, проспект акад. Глушкова, 2, корп.1, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “12“ грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26. 001.08,
кандидат фізико-математичних наук Свечнікова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема часу життя і зміни ентропії (у дисертації час життя системи пов’язується із змінами та потоками ентропії) актуальна для систем різноманітної природи. Усі фізичні, хімічні, біологічні, екологічні, соціальні та інші системи мають скінчений час життя. Вивчення часу життя за допомогою рівняння Фокера-Планка (наприклад, задача Крамерса) має певні недоліки та обмеження. Велике число фізичних і хімічних явищ обумовлено роллю флуктуацій. Наприклад, це фазові перетворення у різних системах (магнетики, діелектрики, полімери, рідини і т.п.). Тому важливе стохастичне моделювання. Зв’язок часу життя і стохастичного моделювання торкає широке і дуже важливе коло фізичних ефектів і явищ, що недостатньо досліджене. Зовнішні флуктуації, флуктуації середовища й переходи, що індуковані шумом, нарівні з внутрішніми флуктуаціями мають першорядне значення, ілюструючи важливість випадкових процесів в описі різноманітних систем. В роботі розглянуті приклади молекулярних, нейтронних і аерозольних систем. Фундаментальне поняття часу і зв’язані з ним ефекти присутні всюди. Поглиблене дослідження часу життя і його зв’язку з термодинамічними величинами надзвичайно актуально й важливо як із загальнонаукової точки зору, так і для ряду прикладних задач. Наприклад, співвідношення для скорочення часу життя екологічних популяцій під впливом різноманітного роду збурень (радіаційних, хімічних і т.п.) дають можливість кількісно оцінювати вплив промислових і інших об’єктів на навколишнє середовище. Підхід, заснований на стохастичному моделюванні, є актуальним і важливим, як у зв’язку з дослідженнями статистичної фізики і нерівноважної статистичної термодинаміки, так і в різноманітних застосуваннях.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати, наведені в дисертації, отримані автором відповідно до планів науково-дослідних робіт, що здійснювалися на кафедрі молекулярної фізики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка (наприклад, “Дослідження характеру особливостей термодинамічних і кінетичних властивостей в області критичного стану”, Київ, 1981 р., № держреєстрації 76045059), у науковому центрі “Інститут ядерних досліджень” Національної академії наук України (наприклад, “Дослідження стійкості різноманітних режимів ядерних реакторів”, Київ, 1999 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ЧАС ЖИТТЯ ТА СТОХАСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок