Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛИВАННЯ І ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ В’ЯЗКОПРУЖНИХ ТІЛ ПРИ ПОЛІГАРМОНІЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ, ВИКЛИКАНОМУ РУХОМ ПОВЕРХНЕВИХ НАВАНТАЖЕНЬ

КОЛИВАННЯ І ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ В’ЯЗКОПРУЖНИХ ТІЛ ПРИ ПОЛІГАРМОНІЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ, ВИКЛИКАНОМУ РУХОМ ПОВЕРХНЕВИХ НАВАНТАЖЕНЬ

Назва:
КОЛИВАННЯ І ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ В’ЯЗКОПРУЖНИХ ТІЛ ПРИ ПОЛІГАРМОНІЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ, ВИКЛИКАНОМУ РУХОМ ПОВЕРХНЕВИХ НАВАНТАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П.ТИМОШЕНКА
Ревенко Юрій Вікторович
УДК 539.3
КОЛИВАННЯ І ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ
В’ЯЗКОПРУЖНИХ ТІЛ ПРИ
ПОЛІГАРМОНІЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ,
ВИКЛИКАНОМУ РУХОМ ПОВЕРХНЕВИХ НАВАНТАЖЕНЬ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Карнаухов Василь Гаврилович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка
НАН України, м. Київ, завідувач відділу
термопружності.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Камінський Анатолій Олексійович, Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка
НАН України, м. Київ, завідувач відділу
механіки руйнування матеріалів;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Вовкодав Наталія Іванівна,
Національний університет харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ,
доцент кафедри інформатики.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра теоретичної
і прикладної механіки, м. Київ.
Захист відбудеться " 4 " лютого 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
Автореферат розісланий " 26 " грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Бабич І.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рухоме поверхневе навантаження часто зустрічається в різних галузях сучасної техніки. Одним з найважливіших навантажень цього типу є навантаження, викликане коченням циліндра по жорсткій основі. Ця задача належить до класичних задач механіки контактної взаємодії і їй присвячено багато робіт. Незважаючи на давню історію, яка бере свій початок з роботи Герца, ця проблема продовжує привертати увагу вчених-механіків. Врахування дисипативних властивостей матеріалу циліндра, зокрема його в’язкопружних властивостей, приводить до нових якісних ефектів. Було виявлено, що навіть при відсутності тертя на границі контакту спостерігається несиметричний розподіл контактного тиску. Крім того, при врахуванні в’язкопружних властивостей матеріалу в зв’язку з циклічністю деформування виникає явище саморозігріву: температура в циліндрі суттєво підвищується завдяки гістерезисним втратам в матеріалі. При порушенні балансу між внутрішнім теплоутворенням і відтоком тепла в зовнішнє середовище може мати місце явище теплової нестійкості, коли відсутній стаціонарний температурний стан і температура дисипативного розігріву циліндра стрімко зростає у часі, що приводить до його руйнування (так зване теплове руйнування).
Важливими для практики є задачі про рух періодичної системи навантажень по поверхні тонкостінних елементів: стержнів, пластин та оболонок, а також рух по них осциляторів, на які діють періодичні за часом сили. Цим питанням присвячена велика кількість робіт вітчизняних і зарубіжних вчених. При врахуванні дисипативних властивостей матеріалів тонкостінних елементів в них також може мати місце суттєве підвищення температури дисипативного розігріву.
Проте в літературі відсутні роботи, в яких досліджувались би коливання і дисипативний розігрів просторових і тонкостінних тіл при русі по їх поверхнях періодичної системи навантажень.
Слід відмітити, що як процес кочення циліндра, так і рух періодичної системи навантажень по поверхні тіл викликає в них полігармонічне деформування. Це значно ускладнює постановку задач та їх розв’язок.
Тому задачі про полігармонічне деформування та дисипативний розігрів в’язкопружних тіл, викликані рухомим навантаженням, являються актуальними задачами механіки деформівного твердого тіла.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОЛИВАННЯ І ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ В’ЯЗКОПРУЖНИХ ТІЛ ПРИ ПОЛІГАРМОНІЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ, ВИКЛИКАНОМУ РУХОМ ПОВЕРХНЕВИХ НАВАНТАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок