Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ АЛГОРИТМУ керування ВІДХИЛЕННЯМ векторА тягИ аеростатичного лІтального апаратУ НА ЕтапІ зльоту

СИНТЕЗ АЛГОРИТМУ керування ВІДХИЛЕННЯМ векторА тягИ аеростатичного лІтального апаратУ НА ЕтапІ зльоту

Назва:
СИНТЕЗ АЛГОРИТМУ керування ВІДХИЛЕННЯМ векторА тягИ аеростатичного лІтального апаратУ НА ЕтапІ зльоту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний авіаційний університет

Гусинін Андрій Вячеславович
УДК 629.733.5
СИНТЕЗ АЛГОРИТМУ керування ВІДХИЛЕННЯМ векторА тягИ аеростатичного лІтального апаратУ НА ЕтапІ зльоту
Спеціальність 05.13.03 – Системи та процеси керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | - доктор технічних наук, професорЗбруцький Олександр Васильович,
Заслужений діяч науки і техніки України,
Лауреат Державних премій СРСР та України.
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, декан факультету авіаційних та космічних систем
Офіційні опоненти | - доктор технічних наук, професор
Азарсков Валерій Миколайович,
Заслужений працівник транспорту України,
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Премії ім. М.К. Янгеля НАН України,
Національний авіаційний університет, завідувач кафедри систем управління, м. Київ
- доктор технічних наук, професор
Алпатов Анатолій Петрович
Інститут технічної механіки НАНУ та НКАУ,
завідувач відділу системного аналізу та проблем керування,
м. Дніпропетровськ
Провідна установа | Відкрите акціонерне товариство “Хартрон”,
теоретичне відділення, м. Харків
Захист відбудеться “03” липня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, Київ-58, проспект Космонавта Комарова 1, корп. 1, ауд. 001.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, Київ-58, проспект Космонавта Комарова 1, корп. 8.
Автореферат розісланий “01” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор _____________ О.І. Запорожець
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Технічний розвиток різних видів транспорту, у тому числі повітряного, розширення сфери їх застосування, поява принципово нових транспортних засобів є безпосереднім відображенням постійно зростаючих потреб народного господарства. Якісний здвиг в цьому напрямку можливий лише при створенні альтернативних транспортних засобів, що характеризуються високими технічними можливостями: надійністю, безпекою, економічністю та екологічністю.
Одними з найбільш перспективних засобів на ринку повітряного транспорту, де з технічних або економічних причин використання літаків та гелікоптерів нераціонально чи неможливо, є керовані аеростатичні літальні апарати (АЛА) – дирижаблі. Будучи ефективним доповненням до існуючого повітряного транспорту, вони дозволяють транспортувати негабаритні та неділимі вантажі великої маси на дальні відстані, проводити моніторинг водної та земної поверхні, перевозити пасажирів, здійснювати розвідувальні, рятівні, рекламні та наукові заходи, а також створюють можливість експлуатації без дорогих злітно-посадкових смуг. Враховуючи важливість та перспективність даного напрямку, в багатьох країнах світу відпрацюванню питань створення дирижаблів останнім часом приділяється підвищена увага.
Серед важливих проблем льотної експлуатації дирижабля виділяється недостатня ефективність його керування на малих швидкостях польоту, коли аеродинамічне керування є практично неефективним. У зв’язку з цим, в силу аеростатичної природи створення підйомної сили дирижабля, часто виникають труднощі при здійсненні зльоту та посадки, наземному обслуговувані апарата, вводяться обмеження для безпечної експлуатації при наявності поривів вітру. Для рішення цих проблем на дирижаблях останнього покоління почали застосовувати силові установки з вектором тяги, що відхиляється. При цьому, регулювання повороту вектора тяги здійснюється льотчиком вручну. Це дозволило спростити виконання зльоту та посадки, підвищити безпеку польоту та покращити льотно-технічні характеристики апарата.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ АЛГОРИТМУ керування ВІДХИЛЕННЯМ векторА тягИ аеростатичного лІтального апаратУ НА ЕтапІ зльоту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок