Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ ТА КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК АРОМАТИЧНИХ АНТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ

МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ ТА КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК АРОМАТИЧНИХ АНТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ ТА КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК АРОМАТИЧНИХ АНТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕРНАНДЕС САНТЬЯГО Адріан Аполінар
УДК 577.113:541.49
МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ ТА КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК АРОМАТИЧНИХ АНТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Севастополь – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук,
професор Веселков Олексій Никонович,
Севастопольський національний технічний університет, завідувач кафедри фізики.
Офіційні опоненти:
- доктор фізико-математичних наук, професор Семенов Михайло Олексійович, Інститут радіофізики та електроники НАН України, старший науковий співробітник (м. Харьків);
- кандидат біологічних наук, доцент Гаташ Сергій Васильович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, доцент кафедри медичної та біологічної фізики, (м. Харьків).
Провідна установа
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, кафедра біофізики, м. Київ.
Захист відбудеться 16.06.2006 р. о _15___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 50.052.05 у Севастопольському національному технічному університеті, за адресою: 99053 м. Севастополь, Студмістечко.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Севастопольського національного технічного університету за адресою:
99053, м. Севастополь, Студмістечко.
Автореферат розісланий 14.05.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Євстигнєєв М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У цей час широке застосування в хіміотерапії ракових захворювань одержали біологічно активні сполуки, які відносяться до класу ароматичних молекул, загальною структурною особливістю яких є наявність плоского гетероциклічного ароматичного хромофора. До зазначеної групи антипухлинних препаратів належать такі високоефективні ароматичні антибіотики як дауноміцин (DAU), актиноміцин D (AMD), мітоксантрон (NOV), ногаламіцин (NOG) та ін., а також перспективна група синтетичних препаратів, утворених сполученням двох однакових або різних ароматичних хромофорів за допомогою линкера певної довжини.
Клінічне використання ароматичних антибіотиків у більшості випадків супроводжується небажаними побічними ефектами, зокрема, високою токсичністю. Одним з розповсюджених засобів зниження токсичності, або посилення медико-біологічного ефекту є комбінація ароматичних препаратів у дозі, що складає основу сучасної стратегії комбінованої хіміотерапії ракових захворювань. Існує ряд свідчень про високу ефективність комбінації DAU-AMD для лікування саркоми, DAU-NOV для лікування раку груди та ін. Слід також зазначити позитивний ефект комбінованої терапії для подолання деяких форм резистентності пухлин до дії монотерапії, які розвиваються при тривалому введенні в організм одного типу антипухлиного препарату.
У цей час не існує розуміння спостережуваного медико-біологічного синергизму ароматичних антибіотиків, окрім спроб інтерпретації цих ефектів або на молекулярному, або на клітинному рівнях. У той же час відомо, що ароматичні антипухлинні препарати діють головним чином шляхом комплексоутворення з ядерною ДНК. Також існує ряд свідчень того, що різні ароматичні сполуки в суміші із ДНК, можуть утворювати комплекси одна з другою у розчині (гетероасоціація) і конкурувати за місця посадки на ДНК. Гетероасоціація й конкуренція за зв'язування із ДНК вважаються базовими молекулярними механізмами зміни токсичності ароматичних антибіотиків у присутності кофеїну й ароматичних вітамінів. Це дає підставу припустити, що спостережуваний медико-біологічний синергизм комбінації ароматичних антипухлинних препаратів може бути пов'язаним як із процесами безпосередньої взаємодії між ними в розчині (асоціація), так і з конкуренцією за біологічний рецептор. У зв'язку із цим з'ясування механізмів асоціації ароматичних антипухлинних сполук різної структурної організації (моно- і біс-інтеркаляторів у ДНК) та їхнього спільного зв'язування із ДНК мають важливе значення для інтерпретації синергетичних ефектів при комбінованому використанні антипухлинних лікарських засобів, а також для розробки оптимальних режимів комбінаційної хіміотерапії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ ТА КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК АРОМАТИЧНИХ АНТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок