Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ НА МЕЖІ ХХ-ХХІ СТ. (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ НА МЕЖІ ХХ-ХХІ СТ. (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ НА МЕЖІ ХХ-ХХІ СТ. (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СВИРИДЕНКО ДЕНИС БОРИСОВИЧ
УДК 1(091) ”19-20“ + 004.946
ФЕНОМЕН ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В
ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ НА МЕЖІ ХХ-ХХІ СТ.
(ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політології державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
Науковий керівник: |
доктор філософських наук, доцент
Базалук Олег Олександрович,
ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»,
професор кафедри філософії і політології
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Корх Олександр Миколайович, Академія митної служби України,
завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
кандидат філософських наук, доцент
Чичков Анатолій Георгійович, Український державний хіміко-технологічного університет,
завідувач кафедри філософії
Захист відбудеться 20 червня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, пл.Т.Г.Шевченка,1, Палац студентів ДНУ, к.30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий 19 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук, професор В.Б.Окороков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В процесі інтеграції сучасної української філософської думки до світового інтелектуального простору виникає потреба осмислення низки сучасних явищ та фундаментально-категоріальних понять, одним з яких є віртуальна реальність. На сьогодні ми можемо констатувати факт того, що цей термін за кілька десятиріч отримав широку сферу використання. Комп’ютерні науки, квантова механіка, психологія, медицина – ось далеко не повний перелік наукових галузей, де він використовується.
Кожна технологія – це втілення ідеології суспільства або, скоріше, - ідеологічні інвестиції суспільства в своє власне майбутнє. Тому віртуальну реальність можна розглядати не тільки як фактор масштабних культурних та світоглядних тенденцій та змін: віртуальна реальність примушує нас по-новому підійти по проблеми співвідношення символу та образу, конкретно-чуттєвого та абстрактно-розумового пізнання, формуючи нову «культурну розмітку» людського тіла, комунікативні практики тощо. В ХХІ ст. постіндустріальне людство продовжить свій розвиток завдяки революції, що зараз розгортається в сфері комп’ютерних взагалі та віртуальних технологій зокрема. Сучасне суспільство під впливом засобів мас-медіа, комп’ютерів та Інтернету перебуває у стані радикальної трансформації, коли змінюється людське сприйняття світу, повсякденне соціальне середовище, географія, політичні практики тощо. Слід підкреслити, що визначення цілей та задач інформатизації суспільства потребує існування розвиненої теорії феномену віртуальної реальності, що ґрунтується на дослідженні проникнення до життя суспільства віртуальної реальності та її впливі на індивіда. Популярність понять «віртуальний» та «віртуальна реальність», їх широке використання як в науковому, так и у буденному дискурсах, актуалізує пошук їх глибокого філософського обґрунтування та дослідження. Тому виникає необхідність в історико-філософському дослідженні існуючих сучасних концепцій віртуальної реальності. І якщо проблематика віртуальної реальності виступає об’єктом дослідження багатьох наукових галузей – комп’ютерних наук, психології, соціології тощо, методи яких обмежені, то саме філософія покликана слугувати фундаментом до фундаментального пізнання суті феномену віртуальної реальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ НА МЕЖІ ХХ-ХХІ СТ. (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок