Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закономірності фізичного та статевого розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний цукровий діабет

Закономірності фізичного та статевого розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний цукровий діабет

Назва:
Закономірності фізичного та статевого розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний цукровий діабет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров,я України
Кримський державний медичний університет
ім. С.І.Георгієвського
Пахольчук Тетяна Миколаївна
УДК 616.379-008.64-053.6-036-07
Закономірності фізичного та статевого
розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний
цукровий діабет
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Запорізькому державному медичному
університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Ткаченко Юлій Петрович, Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри госпітальної педіатрії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Іванова Маргарита Василівна,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського,
завідуюча кафедри госпітальної педіатрії;
доктор медичних наук, професор Сміян Олександр Іванович,
Сумський державний університет, медичний факультет,
завідувач кафедрою педіатрії №1.
Провідна установа: Інститут охорони здоров'я дітей та
підлітків АМН України, відділ патології підлітків, м. Харків.
Захист відбудеться 30.10.2001 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.01 в Кримському державному медичному університеті ім. С. І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського
державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ
України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий 29.09.2000 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.А.Хренов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається невпинним зростанням у структурі захворюваності дітей в Україні ендокринної патології, серед якої значне місце належить цукровому діабету (Ткаченко Ю.П., 1996; Єфімов А.С., Скробонська Н.А., 1998; Большова Б.В., Попова В.В., 2000). Найбільш вразливу групу серед хворих на діабет складають підлітки, бо особливостями юнацького діабету є швидке виникнення ускладнень, що відбивається на фізичному та статевому розвитку хворих (Попова В.В., 1997; Прохоров Є.В.,1998; Пахольчук Т.М., Ткаченко Ю.П., 2000).
Глибина порушень фізичного та статевого розвитку у дітей, хворих на хронічну патологію, в певній мірі, повўязана з руйнівною дією екологічних факторів, обумовлених техногенним забрудненням навколишнього середовища (Лук'янова О.М.; 1996; Вельтіщев Ю.Є., 1999).
Беручи до уваги дані про виключний характер екологічного стану м. Запоріжжя і повўязане з ним погіршання здоровўя дітей , які мешкають в місті, можна пояснити несприятливий перебіг інсулінзалежного цукрового діабету у підлітків (Овчаренко Л.С., 1995; Ткаченко Ю.П., 1996; Боярська Л.М. з співавт., 1998; Пахольчук Т.М., 2000). В цьому зв'язку, дитячим ендокринологам важливо мати на озброєнні об'єктивні і, разом з тим, доступні критерії оцінки особливостей перебігу хвороби, фізичного розвитку та статевого дозрівання при цукровому діабеті у школярів, які мешкають у зонах техногенного неблагополуччя
До цього часу система нагляду за хворими на діабет дітьми не враховує патологічного впливу несприятливої екології, а підходи до диспансеризації підлітків не відрізняються від загальноприйнятих.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є частиною науково-дослідної роботи кафедри патологічної фізіології Запорізького державного медичного університету МОЗ України "Експериментальні дослідження регулюючої ролі нейро-ендокринної системи у патогенезі цукрового діабету, адаптації організму до гіпоксії та механізмів корекції хвороби за допомогою гіпоксичних тренувань" (номер державної реєстрації ОК 92.45.382).
Мета дослідження. Удосконалити систему спостереження за підлітками, хворими на інсулінзалежний цукровий діабет, які мешкають в великому промисловому місті, на підставі вивчення динаміки становлення фізичного розвитку та процесу статевого дозрівання.
Завдання дослідження.
1. Вивчити особливості динаміки фізичного розвитку та процесу статевого дозрівання школярів 12-14 річного віку міста Запоріжжя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Закономірності фізичного та статевого розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний цукровий діабет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок