Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> сучасні теоретичні та правові ПРОБЛЕМИ використання спеціальних знань у досудовому слідстві

сучасні теоретичні та правові ПРОБЛЕМИ використання спеціальних знань у досудовому слідстві

Назва:
сучасні теоретичні та правові ПРОБЛЕМИ використання спеціальних знань у досудовому слідстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,00 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія внутрішніх справ України
Романюк Богдан Васильович
УДК 343.1
сучасні теоретичні та правові ПРОБЛЕМИ використання спеціальних знань у досудовому слідстві
Спеціальність: 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ)
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
Костицький Михайло Васильович, Конституційний Суд України, суддя
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України
Нор Василь Тимофійович
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики;
кандидат юридичних наук
Александровський Олександр Григорович,
Національна академія Служби безпеки України,
професор кафедри кримінального права і процесу
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться “ 23 ” травня 2002 р. о 16 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1).
Автореферат розісланий “ 19 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Лук’янчиков Є. Д. 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі становлення та розвитку Української незалежної держави відбуваються великі перетворення суспільно-економічних і політичних відносин. Їх розвиток проходить у складних умовах, що поряд з іншими характеризуються високим рівнем злочинності, у тому числі її організованих форм, криміналізацією економіки та інших сфер життєдіяльності суспільства.
Бурхливий розвиток науки у минулому столітті й на зламі тисячоліть заклав підвалини науково-технічного прогресу, виникнення нових знань у різних галузях. Їх широке і ефективне використання під час розслідування допомагає розширити сферу застосування наукових методів і технічних засобів при доказуванні у кримінальному судочинстві.
Використання нових даних природничих і технічних наук при розслідуванні сприяє ефективнішій діяльності слідчого апарату, достовірності кримінально-процесуального пізнання події (або її відсутності) злочину, зміцненню законності та правопорядку в державі.
Таким чином, докорінні зміни, що сталися та відбуватимуться із формуванням нових суспільних відносин у державі, вимагають і нових форм їх закріплення у праві.
Конституція України стала основою для розвитку нового етапу розбудови правової системи нашої держави. З 1 вересня 2001 року набув чинності новий Кримінальний кодекс України. Ці та інші законодавчі акти заклали підвалини для реформування кримінально-процесуального законодавства відповідно до реалій сьогодення, в тому числі у питаннях, що стосуються порядку та форм застосування спеціальних знань.
Актуальність теми дослідження полягає і у тому, що, як переконує аналіз слідчої та судової практики, недостатнє використання досягнень науково-технічного прогресу, новітніх наукових технологій у досудовому слідстві зумовлене відсутністю усталеного понятійно-категоріального апарату, чіткого і одностайного визначення правознавцями понять “пізнання”, “доказування”, “дослідження”, “спеціаліст”, “спеціальні знання” та їх співвідношення, а також суб’єктів, меж і форм застосування спеціальних знань та науково-технічних засобів. Взаємовідносини слідчого та осіб, які володіють спеціальними знаннями, збирання і передавання їм для дослідження об’єктів, участь у цьому процесі слідчого ще мало вивчені. А таке питання, як залучення іноземних спеціалістів взагалі не порушувалося. Бракує в Україні й монографічних та дисертаційних досліджень з комплексного застосування спеціальних знань саме на досудовому слідстві в їх гносеологічному, проблемному та процесуальному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: сучасні теоретичні та правові ПРОБЛЕМИ використання спеціальних знань у досудовому слідстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок