Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Лапароскопічна холецистектомія при гострому калькульозному холециститі

Лапароскопічна холецистектомія при гострому калькульозному холециститі / сторінка 5

Назва:
Лапароскопічна холецистектомія при гострому калькульозному холециститі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
F.McCarthy. А також за методикою C.G.Evans по міжреберних проміжках, при положенні хворого на лівому боку на висоті вдиху.
Було виявлено, що для чіткого уявлення про наявні зміни, оптимальним часом ультразвукового дослідження є 20 хвилин, за цей час можна було отримати до 100 зрізів гепатопанкреатодуоденальної зони. Повторне дослідження виконували через 12 годин після попередньої підготовки. Всім хворим проводилося неодноразове ультразвукове дослідження в післяопераційному періоді.
Основні результати дослідження. У нашому дослідженні ми підтвердили той факт, що виконання лапароскопічної холецистектомії в умовах гострого калькульозного холециститу значно відрізняється від аналогічної операції у хворих на хронічний калькульозний холецистит. Тривале існування хронічного процесу веде до утворення щільних фіброзних зрощень між жовчним міхуром і навколишніми органами, а приєднання гострого запалення до занурення жовчного міхура в інфільтрат і формування спочатку пухких, а потім і більш щільних злук. Внаслідок цих змін створюється характерна клініко-анатомічна ситуація, що призводить до значних труднощів у виконанні лапароскопічної холецистектомії. У нашому дослідженні під час лапароскопіі у хворих оперованих з приводу гострого калькульозного холециститу було виявлене наступне: у 196 (46,4 %) хворих жовчний міхур був напружений, вільний від злук, розташований вільно в черевній порожнині. Серозна оболонка його набрякла та інтенсивно гіперемійована. Навколо міхура і в правому підпечінковому просторі була виявлено незначний вміст світлого випоту. У 114 (27 %) хворих запальний процес був більш вираженим. При цьому жовчний міхур був значно збільшений, до 14 * 5 см. Серозна оболонка його була значно гіперемована, набрякла, з відкладам фібрину. В правому підпечінковому просторі містилося 50-70 мл світлого випоту. Наявність щільних інфільтратів виявлено в 204 випадках (48,3 %). Випот в таких випадках практично був відсутній.
За нашими даними частота післяопераційних ускладнень становила 4 %. Такий низький, у порівнянні з даними світової літератури, відсоток ускладнень ми пов'язуємо з тим, що нами розроблені більш вдосконалені методи виконання лапароскопічної холецистектомії у хворих на гострий калькульозний холецистит. Для її виконання ми використовували від трьох до чотирьох троакарів. Найкращими точками введення їх ми вважаємо: 10 мм - троакар в області пупка, і під мечевидним відростком, 5 мм - троакар в правій мезогастральній області, і при необхідності, додаткове введення 10 мм троакару в лівій мезогастральній області. Виконували максимальну тракцію за дно жовчного міхура в краніальному напрямі. Цей прийом дозволяв краще візуалізувати шийку жовчного міхура і трикутник Кало. Дисекцію серозної оболонки жовчного міхура виконували по нижньому латеральному краю, який найбільш чітко оголюється при захопленні за кишеню Гартмана і повороті його в медіальному напрямі. Цей маневр допомагав визначити місце з'єднання шийки жовчного міхура з міхурною протокою. Дисекцію тканин продовжували вздовж нижнього латерального краю, відділяючи серозну оболонку шийки жовчного міхура від печінки. Місце переходу звуження шийки жовчного міхура в міхурну протоку чітко виділяли з усіх сторін. Шийку жовчного міхура відділяли від ложа печінки. У процесі виконання лапароскопічної холецистектомії здійснювали максимальну тракцію захоплюючи за кишеню Гартмана в латеральному напрямі і до низу, в напрямі від печінки. Цей маневр забезпечував найбільшу дистанцію між міхурною і загальною жовчною протокою, забезпечуючи найкращу ідентифікацію обох структур. Дисекцію тканин ми починали високо від шийки жовчного міхура і переходили в латеральному та медіальному напрямі. При виділенні дотримувалися ближче до стінки жовчного міхура для кращого визначення анатомічних структур. Лімфатичний вузол розташований на міхурної протоці був міткою для початку дисекції. Міхурна протока повинна була бути першою трубчастою структурою знайденою при дисекції в трикутнику Кало, у тих випадках коли дисекція виконується з латеральної частини в медіальному напрямі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Лапароскопічна холецистектомія при гострому калькульозному холециститі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок