Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ РУСІВ” ЯК МЕТАТЕКСТ

ІСТОРІЯ РУСІВ” ЯК МЕТАТЕКСТ

Назва:
ІСТОРІЯ РУСІВ” ЯК МЕТАТЕКСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,46 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Бердник Олена Станіславівна
УДК 82 – 9.0“
ІСТОРІЯ РУСІВ” ЯК МЕТАТЕКСТ
Спеціальність 10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністертва освіти України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету Соболь Валентина Олександрівна
Офіційні опоненти: | Доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри української та світової літератури Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Ско-вороди Ушкалов Леонід Володимирович
кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник, докторант Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України Пелешенко Юрій Володимирович
Провідна установа: | Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, кафедра історії української літератури
Захист відбудеться “27” червня 2001 р. о 9-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.15 по захисту докторських дисертацій Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, бульв. Тараса Шевченка, 14, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім М.Макси-мовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “19” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Л.М.Копаниця


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Рефероване дослідження є спробою осмислити феномен метатексту, по-різному означуваний літературознавцями й лінгвістами, а також подати власне бачення доцільності застосування поняття “метатекст” щодо мистецького словесного тексту як цілого висловлювання.
Підставою для розробки теми є намагання осмислити “Історію Русів”, мистецький текст давньої української літератури, який постав на межі ХVІІІ й ХІХ століть, під кутом зору сучасної літературно-критичної думки. Це дає змогу реінтерпретувати давній текст, привернути увагу дослідників до вивчення мистецьких елітарних текстів національної культури, до яких, звичайно, належить “Історія Русів”, яка закладає підвалини для творення нової української літератури та, на наш погляд, може слугувати відправним пунктом для виховання національної самосвідомості громадян сучасної України.
Необхідність дослідження цього мистецького тексту випливає з того, що саме він детермінує розвиток української національної філософії, громадсько-політичної думки й нової української літератури.
Актуальність дослідження визначається відсутністю цілісної, чітко структурованої концепції застосування понять зі складовою частиною “мета-” щодо словесного мистецького тексту. За наявності різноманітних тлумачень метатексту, який розглядається дослідниками і як частина тексту (М.Р.Майє-нова, Ю.М.Лотман), і як результат перекладу з претексту (А.Попович), і як претекст (П.Х.Тороп), і як функція тексту (Ю.М.Лотман, А.М.Пятигорський), і як збірна назва наукових статей, трактатів, рецензій (Ю.М.Лотман), постає необхідність осмислення цього поняття в єдності різноманітних концепцій і уявлень. Крім того, можна констатувати відносну недослідженість “Історії Русів” як завершеного словесного мистецького тексту, відсутність цілісного аналізу її як цілісного завершеного висловлювання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано в межах наукової теми кафедри української літератури і фольклористики філологічного факультету Донецького національного університету: “Українська література доби Бароко в загальноєвропейському контексті: витоки, становлення, сучасний стан” (0198U005545) і здійснено в руслі загальної розробки принципів теоретико-літературного аналізу мистецького тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІСТОРІЯ РУСІВ” ЯК МЕТАТЕКСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок