Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛIНIЙНI ХВИЛЬОВI СТРУКТУРИ В МОДЕЛЯХ СЕРЕДОВИЩ, ЩО РЕЛАКСУЮТЬ

НЕЛIНIЙНI ХВИЛЬОВI СТРУКТУРИ В МОДЕЛЯХ СЕРЕДОВИЩ, ЩО РЕЛАКСУЮТЬ

Назва:
НЕЛIНIЙНI ХВИЛЬОВI СТРУКТУРИ В МОДЕЛЯХ СЕРЕДОВИЩ, ЩО РЕЛАКСУЮТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Одеський державний політехнічний університет
ВЛАДIМIРОВ Всеволод Анатолійович
УДК 517.958:539.372
НЕЛIНIЙНI ХВИЛЬОВI СТРУКТУРИ В МОДЕЛЯХ
СЕРЕДОВИЩ, ЩО РЕЛАКСУЮТЬ
01.04.01 - фізика приладів, елементів і систем
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Одеса - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С.I. Суботіна НАН України
Науковий консультант | член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор ДАНИЛЕНКО В'ячеслав Андрійович,
заступник директора Інституту геофізики
ім. С.І. Суботіна НАН України
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук
НІКІТІН Анатолій Глібович,
Інститут математики НАН України, завідувач відділу;
доктор фізико-математичних наук, професор МАКАРЕНКО Олександр Сергійович,
Науково-навчальний комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" НАН України та Міністерства освіти і науки України, професор
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник ПАВЛОВИЧ Володимир Миколайович, Науковий центр "Інститут ядерних досліджень" НАН України, завідувач відділу
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, механіко-математичний факультет, кафедра математичної фізики.
Захист відбудеться " 22 " червня 2000 р. О 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.06 при Одеському державному політехнічному університеті за адресою 65044 м.Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету.
Автореферат розiсланий 19 травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зеленцова Т.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Велика кількість природних та штучних матеріалів характеризується наявністю внутрішньої структури. Експериментальні дослідження по динамічному навантаженню гетерогенних середовищ (грунтів, скельних порід, природної кам'яної солі, газо-рідинних сумішей, тощо) свідчать про те, що структура суттєвим чином впливає на характер нелінійних хвильових процесів. Наявність структури проявляється, зокрема, в фрагментації початково гладких хвильових полів (Накоряков, Покусаєв, Шрейбер, Когарко) та підсиленні ударних фронтів в газорідинних сумішах (Борисов, Нігматулін), солітонних властивостях P-хвиль в блочно-ієрархічних середовищах (Лунд, Николаєв, Николаєвський, Даниленко, Венгрович), дилатансійних властивостях грунтів та полікристалічних матеріалів (Ляхов, Михалюк).
Проблема теоретичного опису ієрархічних середовищ в умовах динамічних навантажень на сьогодні не вирішена в повному обсязі. Побудова континуальних моделей реальних середовищ була започаткована в працях Максвелла, Кельвіна, Фойгхта, Олдройда, які, узагальнюючи експериментальний матеріал, ввели поняття пружно-в'язко-пластичних релаксуючих середовищ, тобто тих властивостей, що є макроскопічними проявами структури та нерівноважності стану. Подальший розвиток цих досліджень стимулювався необхідністю вивчення післядії імпульсних навантажень, асоційованих з ударами та вибухами, та суттєвим зростанням можливостей експериментальних досліджень поведінки матеріалів в екстремальних умовах.
Як відомо, основою побудови макроскопічних моделей матеріальних середовищ є кінетична теорія, започаткована Л. Больцманом. Розвитку цієї теорії в напрямку врахування ефектів пам'яті та нелокальності присвячені праці Боголюбова, Гріна, Макленнана, Зубарєва та багатьох інших. В цих працях обгрунтовано існуючі феноменологічні моделі та викладено принципи побудови нових ієрархічних моделей процесів далеких від рівноваги. Одночасно розвивалися інші підходи до моделювання нерівноважних процесів в складних середовищах, зокрема, аксіоматичний в працях Трусдела, Колеманна, Нолла, Честера, та феноменологічний в працях Леонтовича, Мандельштама, Онзагера, Мейкснера, де Гроота, Пригожина, Ликова.
Характерною особливістю нелінійних нерівноважних процесів в системах з розподіленими параметрами є можливість існування когерентних станів, або дисипативних структур, теоретичне вивчення яких було започатковане в працях Пригожина та його послідовників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕЛIНIЙНI ХВИЛЬОВI СТРУКТУРИ В МОДЕЛЯХ СЕРЕДОВИЩ, ЩО РЕЛАКСУЮТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок